Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérszegény kismamák, milyen...

Vérszegény kismamák, milyen készítményt kellett szednetek? Vasat vagy B12 vitamint? Esetleg mindkettőt? A vasatok is alacsony volt?

Figyelt kérdés
2017. márc. 29. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Neo ferro folgammát szedek napi 2x
2017. márc. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is neo ferro folgammát napi 2 szemet. Igen, nem nagyon de határérték alatt van a vasam. (9,5) a hemoglobin pedig 108.

Első babámmal a vasam jó volt, 19 végig, a hemoglobin kicsit alacsonyabb, arra nem kellett szednem semmit.

26 hkm

2017. márc. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

világ életemben vashiányos, vérszegény voltam. gyógyszerpárti vagyok, mindent, bármit beszedek, amit az orvos mond.

terhesen az orvos céklatablettát javasolt (nővércékla). voltak fenntartásaim, de tényleg jó volt, gyorsan rendbevágott.

2017. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezek nem okoznak szorulást nálatok?

Nekem a vasam nem alacsony, igaz, csak kicsit van határérték fölött. Viszont több eltérés van a vérképemben, ami mind vérszegénységre utal.

Az orvos vas pezsgőtablettát javasolt, de abban alig van vas a terhesvitaminhoz képest, ami viszont nem volt elég.

De hallottam, hogy B12 vitamint kell szedni, de azt nem kaptam (csak amennyi a terhesvitaminban van).

2017. márc. 30. 11:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Én neo-ferro folgammát kaptam és nem szorulásom, hanem hasmenésem van tőle :( olvastam, hogy másnak is okozott ilyet. De gondolkodom, hogy szedjek-e B12-t is, olvastam, hogy az is segít a vérszegénység elkerülésében.
2017. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ja, és csak napi egyet szedtem, mégis megviselt.
2017. márc. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az elején szorulásom volt​ tőle mostanra már napi 3x is megyek wcre.
2017. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem fogjuk rá, igencsak figyelnem kell a rostbevitelre, így éppen nincs székrekedésem. Vas előtt nem volt gondom egyáltalán.
2017. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Maltofer Fol tablettát kellett szednem, alacsony volt a vas érték, vérszegény voltam. Ez vas és folsav egyben, receptre írta fel a doki.
2017. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Neo-Ferro-Folgamma naponta 3x2. Nem volt alacsony a vasam, de az orvos mindenkinek automatikusan felír, hogy ne is menjen le a vasa. Már 2 hete székrekedésem van tőle. :(
2017. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!