Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magneb6 b6 vagy a magneb6...

A magneb6 b6 vagy a magneb6 extra a jobb? Két fajta magnézium készítményt lehet szedni?

Figyelt kérdés
18 hetes kismama.
2017. márc. 10. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Bármilyet lehet.

Az a jobb, amiben több a hasznosuló magnézium. Én magnézium citrátot szedtem, az jobb volt, mint a magnebé, kevesebbet is kellett belőle bevenni, mert több volt benne hatóanyag.

2017. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
MagneB6-ban Mg-laktát van és 48 mg magnézium szívódik fel egy tablettából, az extrában Mg-citrát van és 90 mg magnézium szívódik fel egy tablettából.
2017. márc. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legjobb a magnosolv.
2017. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
Szerintem meg a legrosszabb a Magnosolv, 66,6 mg-ot tudsz felvenni egy tasakból, cserébe 67 Ft körül jön ki az a tasak, harmadennyiért kaphatók készítmények kétszer ekkora felszívódó mennyiséggel...
2017. márc. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Pharmekal Magnézium Citrátja egyetlen tablettában 250 mg-ot tartalmaz.
2017. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Szuper, ha ez a magnéziumtartalom és nem csak a vegyület tömege, az azt jelenti, hogy 225 mg tud felszívódni belőle, ráadásul ~33 Ft egy tabletta - vesd össze a Magnosolvval, az kb. "csak" hétszer drágább...


Egyébként nem tudom mi nem tetszik ezeken a TÉNYeken, ezeket az értékeket bárki ki tudja számolni, ha ismeri a vegyület magnéziumtartalmát és a felszívódási rátát: [link]


Amúgy lehet többféle magnéziumkészítményt szedni, csak oda kell figyelni hogy milyen vegyület van benne, mert ha ugyanaz, akkor ugye felesleges kétfélét is megvenni belőle. De az a ráció a többféle vegyület kipróbálásában, hogy másképp tolerálhatja őket a szervezeted. Túladagolni a legnépszerűbb készítményekkel nem lehet normális esetben, mert eleve átlag 5-8 tabletta kellene naponta a teljes szükséglet pótlásához, vagyis eléggé kevés az, ami fel tud belőlük szívódni.


Azt érdemes nézni, hogy mennyi a szükségleted (~450mg) és ehhez képest mennyit tudsz felvenni a készítményből, ezt sose fogod megtudni a csomagolásról, nyilván nem fogja ráírni senki, h. 250mg magnézium-oxidból 10 mg-ot tudsz felvenni, szóval kell egy háttérismeret.

2017. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!