Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vagyok ma az uhn...

32 hetes vagyok ma az uhn faros volt a lányom megfordulhat még ugye?

Figyelt kérdés

Elég nagy baba. Több mint 2 kg. a dokim nem biztatott hogy befordul hanem nem baj megszüljük igy ha ugy van mert az első 2 szülésem fejvegű volt és azt mondta simán megtudom szülni mivel az első 2 gyereket 20 illetve 10 perc alatt megszültem.

Milyen komplikació léphet fel? Beteg lehet e ha farosan születik?

Azt is mondta hogy majd a 36. heti uh lesz a mérvadó . Meg azt is hogyha nagy erőteljes mozgást végez akkor megfordult.Bevagyok tojva. Segitenétek! Rettegek a faros szüléstől.


2017. márc. 30. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem anno a lányom még a 36. héten simán forgott oda vissza. Mondhatom marha kellemes érzés volt! :D Szerintem még simán befordulhat szülésig.


A többihez sajnos nem tudok mit mondani. De nemrég szült egy barátnőm. Neki is hatalmas volt a babája, szintén faros és harmadik. De neki nem engedték megszülni, császár lett.

2017. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem harántban volt 31 hetes UH-n, korábban volt fejvégű is meg faros is, mikor hogy volt kedve. 33 hetesen már azért fájt a produkciója, nem tudom mennyit fészkelődött de utána úgy éreztem a mozgásából, hogy fejvégű lehet. 35 hetesen UH-n tényleg fejjel lefele volt már. 31 hetesen 2100 grammra becsülték amúgy. Nem tudom mennyi volt akkor, de 39 hétre 3570 grammal született, szóval olyan nagy azért nem volt..
2017. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem végig faros volt, a 36. heti UH után mondta az orvos a császármetszés valószínűségét, most vagyok 38. hetes és még most is az, úgyhogy jövő héten császármetszés. Nem túl nagy baba, de első, így nem ajánlották a szülés.
2017. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az egyik fiam 34 a másik 38 hetesen fordult be. Igen, valóban felemelő érzés. :-)
2017. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fiam a 39. héten fordult be, akkor már 3,5 kg volt, hát nem volt kellemes... de a szülés könnyű volt és gyors.

Nekem azt mondta az orvos, amíg faros volt, hogy ha így marad is kivárjuk amíg beindul, egyrészt mert befordulhat (és ugye így is lett) másrészt jobb a babának, ha akkor jön, amikor ő akar, de császár lett volna a vége.

2017. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Várom a további válaszokat!

2017. márc. 30. 14:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Még befordulhat akár a végén is. Anyukám a mai napig meséli, hogy én a születésem napján fordultam be (40+1) és nagyon gyorsan megszülettem. 4 kiló fölötti súllyal születtem szóval nem lehetett kellemes a kis szaltóm.

Nekem amúgy a 30. héten azt mondták az ultrahangon, hogy bár fejvégű de ne vegyem készpénznek, mert még bőven van helye megfordulni. Meg ugyan azt amit neked, hogy a 36. heti a mérvadó. (Szerencsére nem vicceskedett a kisasszony.) Szóval még van ideje, befordulhat. :)

Egyébként azt mondták a szülésfelkészítőn, hogy a faros szülésnek az a veszélye, hogy nagy nyomás nehezedik a baba koponyájára illetve nagyobb az oxigénhiány veszélye. De ne aggódj! Ha a legkisebb esélyt is látják arra, hogy baj lehet, akkor megcsászároznak inkább, nem lesz beteg a babád. :)

Amúgy nem tudom ez mennyire hatékony módszer de az egyik terhességről szóló könyvemben azt írták, hogy ha napi 3*10 percre párnákkal jó magasra felpolcolod a medencéd és úgy fekszel, az ösztönzi a babát a befordulásra de hetek alatt történik meg nem 2 nap alatt. Nem tudom ez két gyerkőc mellett mennyire kivitelezhető napi szinten. :)

2017. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hallottam már ezt hogy az utolsó pillantba befordulhat de elképzelni nem tudom hogy mikor már akkora hogy eppen elfér.
2017. márc. 30. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém a 34. Héten fordult be, semmit mem éreztem belőle.
2017. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!