Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mélyen fekvő lepény esetén...

Mélyen fekvő lepény esetén hány cm távolság szükséges, hogy normálisan lehessen szülni?

Figyelt kérdés
31 hetes terhes vagyok, a lepény kb 6 cm-re van a méhszájtól. Doki szerint ezzel nem lesz gond. Nem kevés ez a távolság, vagy még mehet feljebb? Kinek hogy volt hasonló esetben? És amikor a baba feje beékelődik, akkor nem csúszik vissza? Előre is köszi a válaszokat.

2017. márc. 31. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a mélyen fekvővel nincs gond csak ha rálóg vagy fedi a méhszájat nekem úgy volt de azóta feljebb ment és így lehet rendesen szülni :)
2017. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugy tudom legalabb 10cm. Neked vszeg fel fog annyira kerulni. Konnyu szulest kivanok!
2017. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Nekem jelenleg 7mm van a belso mehszaj es mehleoeny kozott.

22hkm

2017. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megkerdezhezhetem első,hogy mikor távolodott el? Nekem 18 hetesen a széle rálóg,viszont panaszom nincs. Azt én is úgy tudom,hogy ha már nincs rajta,akkor már lehet természetesen szülni. (én pár mm-es, maximum 1-2 cm-es szükséges eltávolodásokról olvastam. bár orvosom még nem kérdeztem erről.) Viszont ha úgy marad,akkor programozott császár szükséges. De akkor meddig kell változnia? Mert gondolom akkor nem hagyhatják,hogy 40 hétig bent maradjon a baba. Hiszen akkor a vajúdas is veszelyes lehet
2017. ápr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolso! 1-2 cm eltavolodas nem eleg mert gondolj bele ahogy a baba feje oda ekelodik a mehszajhoz akkor a lepeny ugy sertheti h olyan merteku verzes lep fel aminel surgossegi mutet szukseges! Mar 5-10cm eltavolodasnal szamithat arra az orvos h a baba feje majd "tamponalja" a lepenyt es nem lesz gond de még akkor sem garantalt a problemamentes szules. 10cm eltavolodas felett mar nagy valoszinuseggel nem lesz baj.

Az "eltavolodast" 32 hetes kor korul ellenorzik ujra es ha még akkor is ralog vagy kozeliti akkor dontenek a tovabbiakrol. Akar 34-35 hettol befekves es tobbszori ujraellenorzes. Legkesobb 38 hetesen csaszar altalaban.

2017. ápr. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez teljesen logikusan hangzik amit írsz. Mégis annyi félét olvasok. Lehet, hogy nem egyeznek az orvosi vélemények? Ez, hogy a baba feje tamponálja a vért, nekem még nem hangzik megnyugtatóan... :( Pont egy olyan szülésem volt korábban, ahol az volt a szövődmény, hogy a lepényi szakban nem akart elállni a vérzés és megint ezzel riogatnak (csak ugye másból kifolyólag), nem vagyok nyugodt... Közben meg azért sok a pozitív történet, hogy tényleg fel szokott ez húzódni a kellő helyre, de nehéz türelemmel lenni.
2017. ápr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. En sok helyen azt olvastam,h.5-6 cm szukseges a normal szuleshez. Remelem, meg megy feljebb is.Az orvosom szerint, ezzel nem lesz gond, sot ezt mondta, amikor meg csak 3.5 cm volt a tavolsag, mert a baba feje lejjebb van a lepenynel es ez a lenyeg. De tenyleg annyi variacio van,h.mi az idealis,h.csak remelni tudom a legjobbakat. Teljesen normal esetben is fellephet barmikor komplikacio, ugyhogy fo a nyugalom :)
2017. ápr. 3. 10:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, mi újság Veled?
2017. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!