Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek eleg a femibion...

Szerintetek eleg a femibion es folsav?

Figyelt kérdés
Tegnap tudtam meg,hogy babat varok, femibiont szedek 3honapja es folsavat, eleg ez vagy szedjek még valamit? Mennyi folsav ajanlott? (3mg os egynegyedet szedem naponta).
2017. ápr. 4. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem femibion mellé a folsav se kell.

Görcsölésnél lehet magnéziumot, addig nem kell.

Vasat vérkép alapján lehet indokolt.

Szóval szerintem egyelőre nem kell semmi más.

2017. ápr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Bőven elég a folsav önmagában. Azt nem tudod táplálkozással bevinni. Minden mást igen, ha mégis hiány lenne, a gyakori vérvételeknél kiugrik és akkor célzottan lehet pótolni.

Az embrió/magzat parazitaként viselkedik, a TE szervezetedből elvon mindent, így nála biztos nem alakul ki hiánybetegség, esetleg nálad. De azt meg tudod pótolni, mert kiderül a vérvételeknél.

2017. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magnéziumot nem csak görcsölékor ajánlott szedni, hanem folyamatosan, pontosan a görcsölés (és később a keményedés!!) megelőzésére való. Nem elég akkor bevenni, amikor már feszül a hasad.


Elvileg teljesen elég a Femibion - de nekem sajnos nem vált be. Az orvosom ragaszkodott hozzá, ezért vettem a jól bevált terhesvitaminom helyett, de romlott tőle a vérképem (mivel nincs benne vas), és ráadásul hányingerem is volt tőle. De gondolom, ez egyéni.

2017. ápr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem is azt mondta a nőgyógyász, hogy emellé szedjek folsavat... Nem tudom miért. Én vasat is szedtem mellé, mert mindig vashiányos vagyok. Mikor megvettem akkor vettem észre, hogy ebben az nincs. Én pont azért választottam a femibiont, mert emlékeztem, hogy első terhességben ez irritálta legkevésbé a gyomrom. (gravida viszont rendszeresen visszaköszönt. pedig az meg azért szimpatikus, mert abban aztán van minden. talán az elevit ami még jó lehet, de azt nem próbáltam. csak tudom, hogy abban sokkal több minden van, mint a femibionban és a panasz is kevesebb rá, mármint hányás tekintetében... Aztán van aki azt csinálja, hogy külön összeválogattatja az orvossal a neki ideális vitaminokat mondjuk az első vérkép ismeretében)

Hogy a kérdéstől se térjek ki teljesen. Nézd meg, hogy van-e benne, ha nincs akkor jó, ha szedsz: D3 vitamin, vas, C vitamin (vas felszívódásához kell), omega 3 kapszula, B12 vitamin (vérszegénység elkerülése miatt). ha keményedsz sokszor, vagy sokat hánysz akkor magne B6. (ebből 4-6 db is mehet. vízben oldódó így nem lehet túladagolni) remélem nem hagytam ki semmit. amúgy, ha jól érzed magad, jó a vérképed, akkor nem tragédia az sem, ha "csak" a femibion marad.

2017. ápr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!