Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, torokfá...

6 hetes terhes vagyok, torokfájás-megfázás kínoz! A háziorvosom Semicillin-t írt fel, nem árt az éppen fejlődésben lévő babának egy ilyen antibiotikum?

Figyelt kérdés
A megfázásom egyébként nem annyira durva,inkább a torkom fáj, ha lehet inkább homeopátiás szerekkel kezelném magam, párom is azt mondta hogy ne szedjem be a semicillint. De azt se akarom hogy a babának az én betegségemtől legyen baja, volt már valaki hasonló helyzetben??
2008. okt. 13. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez áll a betegtájékoztatójában:

Terhesség: terhességben csak az orvos kifejezett utasítására szedhető.

Ha beszéltél a terhességedről az orvossal, akkor valószínűleg szedheted. Ha nem említetted, akkor a beszedése előtt ezt feltétlenül tedd meg.

2008. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hasonló helyzetben még nem voltam,de azt tudom,hogy a SEMICILIN igen erős gyulladáscsökkentő.A babának nem hiszem,hogy túl jót tenne,az első 3 hónapban nem ajánlott ilyeneket szedni.Próbálkozz inkább a "hagyományos" kúrákkal.Gyors gyógyulást nektek!!
2008. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, persze az első mondatom az volt 6 hetes terhes vagyok, és még külön rá is kérdeztem hogy árt e a babának, először nem nagyon értettem hogy most azért néznek rám furán, mert hogy hogy ártana mikor megbeszéltük hogy terhes vagyok, vagy azért mert ők se nagyon tudnak jobbat mondani. De szerintem nem fogom beszedni, inkább homeopátiás gyógyszereket szedek, kamilla tea, c-vitamin, gyümölcs, soha életembe nem szedtem eddig se antibiotikumot.
2008. okt. 13. 15:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz vegyél fenyőmézet,nekem ezt egy természetgyógyász ajánlotta,azt mondta ez a természet antibiotikuma,citrom levével keverj össze egy kanál mézet éa addig hagyd a szádban ameddig csak bírod,nagyon hatásos,ezt tapasztalatból mondom.Még annyit,hogy igyál rengeteg hársfateát.

Jobbulást.

2008. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ja még annyi hogy felírtak még egy gyulladáscsökkentőt Sinupret a neve, erre rá van írva hogy terhesek is szedhetik, és tulajdonképpen ugyanúgy gyull.csökkentő,nyálkaoldó hatású stb. Minek írnak fel két gyulladáscsökkentőt??
2008. okt. 13. 15:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vírusfertőzésre ne szedj antibiotikumot - még ha nem vagy terhes, akkor se -, mert úgyse használ.
2008. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A Semmicillin nem árt, nyugodtan szedheted. Én is 6 hetesen szedtem, de én felfázás miatt, nem megfázás miatt. Viszont az teljesen más, mert a pisiben lévő bacikat nem lehet kiírtani mással, viszont a te eseted más, te megfáztál, és előbb-utóbb meggyógyulsz, csak antibiotikum nélkül az ideje lesz lassabb!

Én nem venném be a helyedben, ki tudja, hogy hányszor fogsz még megfázni, itt az ősz, a csalfa időjárás, prüszkölnek az emberek...

Szedj C vitamint, és többet érsz, ha 2 napot rászánsz a dologra, és betakarva, mézes teát iszogatva szó szerint végigfekszed a 2 napot!

Estleg homeopátiás szereket szedj, azokat lehet, és jók is nagyon, a megfázásra nekem mindig bejottek.

Jobbulást!

2008. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!! Sokat segítettetek!!
2008. okt. 13. 16:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Paramax Rapid 500 mg-t nyugodtan szedhetsz nem ártassz vele a Babának sem . Én is ezt szedtem a Babavárás alatt sőt még most is.

20 hetes kislány anyukája

2008. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!En 7hetes vagyok es ugyancsak torokfajasos megfazasos borzalommal kuzdok, de csak termeszetes modszerekkel : C-vitamin, mezes tea, sos vizes gargalizalas(nagyon jo).Ja,es rengeteg alvas :-).

Jobbulast!

2008. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!