Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Befolyásolja-e a babát az,...

Befolyásolja-e a babát az, hogy a kismama hogyan viselkedik a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ha a terhesség alatt az anyuka sokat idegeskedik akkor, lehet, hogy a baba is sírós lesz miután világra jön? Vagy ha nyugodt volt a mama akkor a baba is nyugodt lesz?
2010. máj. 13. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőnk szerint igen, ez így van. Én vagyok rá az élő példa: tök nyugis beállítottságú vagyok, a babánk sem volt sírós-nyűgös soha.
2010. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De jó hogy mondjátok ezt nem is tudtam. Akkor ha én szorongós, pánikbeteg vagyok akkor a gyerekem is stresszes lesz? Lehetséges, hogy emiatt szinte képtelen nyugodt maradni? Ez nem túl biztató...:(

22+4 hetes

2010. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából én nem vagyok terhes csak sokat gondolkoztam mostanában, mióta láttam egyik rokonom 3hós pici babáját és olyan aranyos! Most délelőtt jutott ez a kérdés az eszembe! :) Köszönöm a válaszokat! És igazából félek a terhességtől! Mi van ha nekem nem lesznek ösztöneim és megérzéseim? :S
2010. máj. 13. 14:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én végig idegeskedtem a terhességemet.Sajnos rengeteg problémánk volt és az én kislányom nagyon nyugodt.10 hónapos tehát még azt se lehet mondani h még kicsi és azért nem tudom.Viszont iszonyatosan akaratos.Kedves kérdező ne félj a terhességtől az én életemben talán a legcsodásabb időszak volt mielött megszületett a kislányom.Én a terhesség alatt féltem h mi lesz ha nem tudom mit kell vele csinálni mi lesz ha nem is fogom szeretni mi lesz ha a kézben tartom és erösebben nyúlok hozzá és még ilyen gyagyás kérdések merültek fel bennem.Ehhez képest nagyon gyorsan bele rázódtam az anyaságba és nem hogy nem szeretem hanem egyszerűen imádom és rajongok érte.Tök fölöslegesen aggódtam.Minden megy magától.És mindenkiben megvannak az ösztönök:)Sok sikert:)
2010. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy! Köszönöm szépen! :)
2010. máj. 13. 14:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Én 20 éves vagyok, de fiatal anyuka szeretnék lenni! Még nem most akarok szülni csak ahogy a párom idősebb tőlem pár évvel ő nagyon szeretne már gyereket és szinte mindig azon gondolkozok, hogy milyen lehet terhesnek lenni! És már most félek tőle, pedig még annyira nem is mentünk bele a tervezgetésbe!
2010. máj. 13. 14:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen lettem terhes most leszek 23 szóval fiatal anyuka vagyok.Ahogy leírtam neked nagyon jó volt terhesnek lenni.Sőt ha lenne anyagi hátterem hozzá nagyon sokszor átélném a terhességet és a szülést meg az összes "problémát".Imádok anyuka lenni.Biztos h te is imádni fogod.Mióta vagytok együtt a pároddal?
2010. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát már kilenc hónapja, de nagyon szeretjük egymást! :) Én igazából a szüléstől félek és attól, hogy utána ha meg lesz a baba honnan fogom tudni, hogy éhes-e vagy a hasa fáj! Persze egy idő után rájön az ember, de a legelején honnan tudjam? Te honnan tudtad?
2010. máj. 13. 14:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 5 hónap után jött a baba.Honnan tudtam?Nem tudtam ráéreztem.Megpróbálkoztam.Megnéztem mit tudok kizárni pl pelus fázik-e stb. és végül mindig rájöttem h mi a baj.De tudod mit ha gondolod írj privire és ha van msn cimed ird meg és felveszlek és elbeszélgethetünk erről a témáról.
2010. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már el is küldtem! :)
2010. máj. 13. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!