Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami praktika a méhszáj...

Van valami praktika a méhszáj puhítására, megnyitására?

Figyelt kérdés

38 hetes terhes vagyok, még kemény, teljesen zárt a méhszájam, meg sincs rövidülve a méhnyak. 34. hétig szedtem magnéziumot, mert a 30. héttől jóslófájásaim vannak, elég erősek. 36. héttől iszom a málnalevél teát, napi 2x3 decit. Naponta 3-4 km-t sétálok (óvoda, iskola, bolt) és a negyediken lakunk, még lépcsőzni is kell. Lelkesen végzem a gátmasszázst, de nem tudom, van-e értelme, ha nem nyílik ki a méhszájam. Orvosom említette, hogy ha így marad, akkor készüljek a császárra.


Előző két terhességem alatt a 20. héttől meg volt rövidülve (2000), a 30. héttől kezdett nyílni, a 34. hétre már 1 ujjnyi, a 36. hétre 2 ujjnyira tágultam mindkét kislánnyal, az első lányom 37, a második 38. hétre született. Velük sokat pihentem és 36. hétig szedtem magnéziumot.


Van-e valamilyen praktika arra, hogy elkezdjen nyílni a méhszáj és ne kelljen kiműteni belőlem a babát? A két naggyal vajúdás alatt nem tágultam, csak mikor oxitocint adtak, de legalább nem a nulláról kellett kezdenem. A zárt méhszáj egyébként azért is rossz, mert ha leválik a méhlepény, befelé vérzik és nem utal rá semmi jel. :(


2017. ápr. 18. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Szeretkeztek rendszeresen?

A spermában van olyan anyag, ami segíthet. (Prosztagladin, ha jól tudom.)

2017. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem szexelünk.
2017. ápr. 18. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem hogy a 38. héten zárt méhszàj miért ok a csàszárra.Még bőven van ideje nyílni.
2017. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert az előzőekkel már korán elkezdtem nyílni és vajúdás alatt így is csak oxitocinnal sikerült tágulnom. Az elsővel 12 óra után kaptam infúziót (összesen 18 óra alatt született meg), a másodikkal 7 óra után kötötték be az oxitocint, ő 11 óra alatt született meg. Az orvosom szerint ha nem úgy indulok vajúdni, hogy már egy picikét nyitva vagyok, akkor nem valószínű, hogy ezúttal is fog segíteni fog az infúzió a tágulásban. Egyébként a baba méretei alapján nem is 38 hetes, hanem 40-nek felel meg, szóval nagy is.
2017. ápr. 18. 12:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne turelmetlenkedj! Minden terhesség más. Bent nem marad az tuti! Vagy így vagy úgy, de kijön, ne görcsölj rá. Ha császár akkor sincs semmi gáz...tudom miről beszélsz, nekem három gyermekem van, az első kettőt rendesen szültem, a harmadikat császárral, ő ,4400 grammal született,király volt az utolsó napokban a harmadik emeletre felszenvedni magam
2017. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 4x szültem, az elsőnél már 37 hetesen egy ujjnyi volt, a 38. héten már kétujjnyi. Mégis túlhordtam. A 2-3-4. babánál egészen a legesleg végéig zárt volt a méhszáj, mégis beindult magától. Lehet, hogy nálad is így lesz.
2017. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért gond. Két gyerekem van, minkettő a 40. héten született, egyikkel sem nyílt ki a méhszáj, csak a szülés napján, vajúdáskor. Az elsőnél nekem is 12 óra volt és kellett oxi, de a másodiknál nem kaptam, mégis megszületett 5 óra alatt, könnyen tágultam, pedig előző nap még zárt voltam.
2017. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a dokinak kényelmesebb a császár.Ilyen miatt nem szoktak császározni.Az meg hogy nagyobb két héttel szintén nem ok rà
2017. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!