Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség a 3110 és a...

Mi a különbség a 3110 és a 2110-es méhszáj között? (2 külön orvos erdményei, bár szóban azt mondta, h a méhszáj nem változott)

Figyelt kérdés
Nektek mennyi volt ez az értéketek 38-39 hetesen?
2010. máj. 14. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Méhszáj értékei:

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj


Már annyiszor copyztam erre az oldalra az értékeket, h betettem kedvencekbe:S

2010. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És a méhnyaknak el kell rövidülnie?

És neked mennyi volt ez az értéked mikor 38-39 hetes voltál? Mert nekem 37 hetesen is ez volt (36 hetesen 3100 volt), most pedig a 39. héten vagyok és most írt 2110-et. Ez így normális? Lehet ebből a szülés idejére következtetni?

2010. máj. 14. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, h mennyi volt:)

4 napot túlhordtam, megindították egy magzatvíz vizsgálat után, 4 és fél óra alatt meglett.


Egyébként akkor egy ujjnyira voltam kitágulva- a méhnyaknak pedig igen, el kell tűnnie.


A mééhnyak normál esetben 3 ujjnyi vastag és ez rövidül majd le a szülés előtt, addig amíg a végén teljesen el nem tűnik.

A méhszáj külső, középső és belső méhszájból áll és ezek nyílnak ki sorra a szülés előtt. Teljesen kinyílt méhszájról akkor beszélünk, ha mindhárom méhszáj 10 cm-re kitágult. Ekkor már elindulhat a baba a szülőcsatornán át a külvilág felé. Tehát az orvos azt vizsgálja, hogy zárt-e még a méhszáj és hogy rövidült-e a méhnyak.

2010. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. máj. 14. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!