Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mit ken a striáira?

Ki mit ken a striáira?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok és nagyon viszkrt a hasam és hajlamos vagyok a striákra. Ki mit ajánl ami bevállt?

2017. ápr. 24. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges kenegetned magad, mert ez genetika. Amúgy én szárazságra nivea krémmel kentem.
2017. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hidd el. Ez genetikailag és hormonálisan meghatározott dolog. Ha ki akarnak jönni, ki fognak, függetlenül bármilyen csodakencétől.

Sebészt kérdeztem egyszer erről, tőle van az információ.


Sokakat az vezet félre, hogy XY kente és nem lett striája. Viszont itt nincs összefüggés, mert neki krém nélkül se lett volna.


Egyébként striák jellemzően "hormongazdag" időszakban jelennek meg, ha megjelennek. Kamaszkor, terhesség, változókor, illetve testépítők esetén akkor, ha növekedési hormont szednek.

A bőr mechanikus nyúlása NEM okoz striát, egyébként elég lenne belecsípni a bőrbe, meghúzni és striás lenne. Vagy minden mellplasztikán átesett nőnek is striás lenne a melle.

2017. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első jól írja, a bőr tágulása viszkető érzés okozhat a szárazság miatt. Erre viszont bármilyen hidratáló testápoló jó.
2017. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En bio oillal kentem, de semmt nem ert..
2017. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Genetika.Ez a harmadik terhességem nem kenem magam semmivel de egy stria sincs a hasamon.A combomon van viszont az nem a terhesség alatt alakult ki.
2017. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!