Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem kivánom az egészsége...

Miért nem kivánom az egészséges ételwket terhesen?

Figyelt kérdés
24 hetes terhes vagyok kebabot meg ilyeneket eszem nem kivanom különösebben se a gyümölcsöt sem a zöldseget sem a hust. Van még valaki igy ?
2017. ápr. 26. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem ez folyamatosan változik. En sem kívánom a hust sem a gyümölcsöt éppen. En jelenleg 20 hetes vagyok. Par hete banánt akartam enni ejjel nappal. A legelején savanyúságot. Most ropit. Nyilván azért ha kivanom ha nem igyekszem ésszerűen enni.

Jelenleg azzal küzdök,hogy postafordultával kapom vissza a rozsos kenyeret meg az ehhez hasonlókat, viszont ketpofara zabálnám a sima kiflit de attol meg szoruláson van.

Volt egy bnom ő állandóan csípős kaját meg zsirosakat evett. Semmi baja nem lett tole pedig ő aztan tényleg durván tolta.

2017. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Egész életemben nem voltam nagy gyümölcsös... Zöldséget is ritkán eszem, akkor ha más szervíroz. Magamtól nem csinálok salátát se..

A terhességem alatt főtt kajákat ettem, változatosan: spagetti, sárgaborsó főzelék, rántott hús stb. Otthoni / vidéki kajákat. Teljesen egészséges babám született.

A vitaminokat a terhes vitaminnal kompenzáltam. De a felfogásom az, hogy nem szabad étrendet váltani azért mert az ember terhes. A szervezetem úgy "él" ahogy eddig tápláltam, ergo ha neki álltam volna cukormentes, zöldséges, bio életmódot folytatni, akkor sokkot kapott volna szerintem..


Oké, mellőztem a mekit, energiaitalt, meg az egyéb műanyag dolgokat, de ezen kívül nem változtattam semmin..


Valószínű kapok majd utálkozó reakciókat, de nem érdekel :)

Egyél változatosan, igyál sokat és nem lesz gond :)

2017. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1# vagyok. 2# gyakorlatilag en is igy csinalom. Amig nem tiltanak el pl a cukortól akármitől miért is állnék neki szivatni magamat meg a babat..? Bevallom toredelmesen es sose ettem mekis kaját de terhesen kb 14 hetesen egyik nap hazafele megcsapott az a tipikus mekiskaja szag es betoltam egy sajtburgert. Igaz azóta sem semmi ilyet, de nem fogok magyarázkodni mert rohadt jol esett. Akkor az kellett nekem ezek szerint es mint ahogy írtam nálam nagyon gyorsan változik mikor mit ennek meg szívesen, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Egyebkent minden nap főzök es azt esszük amit előtte is de en sem tolok biot meg akarmimentes dolgokat, szóval en biztos nem foglak kritizálni es számomra érthetetlen lenne mas miért teszi. :)

Ha szerintem kedves kérdező, nincs olyan problémád ami miatt arra lennél ítélve, hogy speciálisan etkezz es nem erzed rosszul magad attol amit eszel es a baba jol fejlődik akkor edd azt amit megkívánsz. Ha zavar, hogy nem kivanod keress valami módot ra, hogy mégis meg tudd enni amit te ugy gondolsz, hogy meg kellene. (en pl pürésített barackba vagy almaba fozok csirkét mert amugy nemtudom hogy tuszkolnám le a hust)

2017. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
26 hetes vagyok. Korábban sem voltam az egészséges táplálkozás szobra, és ez a terhesség alatt se változott, bár próbálkozásaim voltak. Az összes egészséges ételtől (gyümölcsök, 100% levek, teljes kiőrlésű kenyerek, nyers zöldségek stb) olyan elviselhetetlen savam lett, hogy akkor döntöttem úgy hagyom az egészet. Maradt a fehér kenyér, tésztás ételek, pizza, hambi, gyros, ezek mellé az édességeget extrán elkezdtem kívánni. Vitamint szedek. Eddig 6 kilót híztam összesen, a laboreredményeim tökéletesek, a baba jól van, szépen fejlődik. Szóval hiszek abban, hogy a szerevezet tudja mire van szüksége.
2017. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezt akár én is írhattam volna!

Még csak az első trimeszterben vagyok, de csak egészségtelen ételek mennek le! Barna kenyér gondolatától a hideg is kiráz, bezzeg a fehér kenyeret kilószámra. Zöldséget csak paradicsomot eszek. Gyümölcsből azért megy a banán, alma, szőlő. De az ásványvíztől lábrázást kapok! A cukros üdítőt meg literszámra iszom! Félek hogy el fogok hízni a hányinger ellenére, mert csak egészségtelenül és egyoldalúan táplálkozom. A főtt kajákra rá se tudok nézni, ebből az következik hogy a főzést sem eröltetem. Szegény emberem. 😊 Bár megnyugtattam hogy nemsokára jobb lesz. 😊

2017. ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Első trimeszterben a főtt kajától rosszul voltam, pékárú, jegesre fagyasztott gyümölcslé, ezek mentek le. Teljes kiőrlésű kenyér visszajött, a fehér nem. Maradtam a korábbi étrendemnél, ami nem az egészséges fajta. Ha megkívánom, eszem mekit, pizzát. Ha főzeléket vagy gyümölcsöt, akkor azt. Nekem a védőnő is azt mondta, mindent ami jól esik, persze mértékkel. Vékony vagyok, ivás, dohányzás korábban sem volt, legalább kajában ehessem azt, ami bennem is marad. :D
2017. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kebabban mi nem egészséges? Van benne egy kevés tészta ami összetartja, jó sok csirke/borjú hús, ami nem épp zsíros fajta, meg mindenféle zöldségek... Ha ez nem egészséges, akkor mi az?
2017. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a hus az inkább csak nyesedék meg bő darabka. Nyilván a legolcsobb zöldseg van benne a leginkább permetes mütrágyázott.
2017. ápr. 26. 13:19
 9/13 A kérdező kommentje:
A bèmet mekinek van egy speckó hamburgere amibe 150 gramm hus van na azt eszem sok salátával. Mivel èn készitem magamnak probalom kevés szosszal csinálni
2017. ápr. 26. 13:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor egyél rendes helyen kebabot bakker, ahol normális húst adnak, nem hulladékot. Azt meg nem gondolod komolyan direkt a kebabosoknak tartanak fent permetes zöldséget?
2017. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!