Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen szerintetek nem...

Terhesen szerintetek nem probléma az intim gyanta? A gyanta forró hőmérséklete és az erős fájdalom miatt aggódom

Figyelt kérdés
Már legalább 10 éve gyantáztatom magam mindenhol, viszont a fájdalom sajnos semmit nem enyhült, mert olyan erős a szőröm, hogy 10 év sem volt elég, hogy gyengüljön valamit. Most vagyok 14 hetes terhes és tegnap voltam harmadszor gyantáztatni, mióta tudom, hogy várandós vagyok (az orvosom is engedte és a neten is utánanéztem). Tegnap viszont kivételesen erős volt a fájdalom az intim területen és a gyantát is nagyon forrónak éreztem. Nektek van ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Szerintetek nem árt a babának a fájdalom és a gyanta hőmérséklete?

2017. ápr. 20. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Én szerintem csak a bőr érzékenységi szintje változott, pont mint nálam. Kb 7 éve gyantáztatom a szemöldököm és semmi bajom nem volt, bírtam. Egészen eddig. Ma már egyáltalán nem bírom és sziszegek... de szerintem beszélj a kozmetikusoddal hogy egy nagyon picit legyen enyhébb, de a babának nem árt.
2017. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Intim területen a gumigyanta kevésbé okoz fájdalmat, mert csak a szőrhöz ragad, a bőrhöz nem. Próbáld ki ezt, ha van rá lehetőséged!
2017. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vérzés miatt mellőznöm kellett a gyantáztatást, de a hugom végig gyantáztatta az intim zónát. Azt mondta, hogy végig kicsit jobban fajt mint korábban, viszont az utolsó alkalommal (valahol 38-39 hét körül) állítólag borzasztó volt, kapaszkodott a székbe ezerrel. Pedig a kozmetikus is szólt neki előre, hogy valószínűleg az lesz a legdurvább...gondolom szülésre készülődött a test odalent és már jó vérbő volt.
2017. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
39%

A babának az árt, amit Te érzel. Ha a tested stresszel (és igen, stresszel) az igen, árt a babának. A gyanta hőmérséklete valószínűleg közvetlenül nem. De ha Neked fájdalmas, kellemetlen, ez árt, mert ami hozzá ebből átmegy, hogy veszélyben van az, akitől függ az ő élete.

Direkt rákérdeztél a nőgyógyásznál az intim területek szőrtelenítésére? Nagyon csodálkozom, hogy engedte, hiszen az az orvostudományi álláspont, hogy nem véletlenül védi szőrzet a hüvelyt, az eltávolítási macera és maga a szőr hiánya egy kettős támadás a hüvely érzékeny mikroflórája ellen, nagyon növeli a fertőzés kockázatát.

2017. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!