Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kórházi csomagot mikor célszer...

Kórházi csomagot mikor célszerű bepakolni? Miket kell beszereznem addig?

Figyelt kérdés
A védőnőm nem valami segítőkész, ráadásul csak szülés előtt 1 hónappal megyek hozzá legközelebb, és eddig semmi hasznos téma nem is került még szóba... Szóval miket kell a kórházi csomagba beraknom? Leírná valaki? Problémamentes a terhességem, de azért ugye soha nem lehet tudni.
2017. máj. 10. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:

a biztonságkedvéért összepakoltam a 34.héten

nekem már 6 éve volt..

de a lényeg: neked 2 hálóing,nagy betét,tisztasági cucc,

a babának: ez kórház függő.van ahol adnak mindent.de ha nem akkor:pelus,popsitörlő,textil pelenka,1 kisruha amiben hazaviszed

2017. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne sima "nagy" betétet rakjál, hanem lehetőleg inkontinencia betétet
2017. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

a 32. héten érdemes. Két csomag kell : egy szülőszobai és egy kórházi. A szülőszobait a kórházban kell megérdeklődni, nálunk a szülőszoba ajtaján volt(papucs, törölköző, 1 szett babaruha, hálóing,váltás fehérnemű és vastag betét, wc papír + amire szükséged lehet a vajúdásnál - ásványvíz, szőlőculor, zokni, hajgumi stb.)

A kórháziba magadnak és a babának is csomagolsz. Magadnak vagy eldobható bugyi vagy olyan amit nem sajnálsz, inkontinencia betét, vastag szárnyas betét, melltartó betét, szoptatós melltartó, bimbóvédő krém, nedves wc papír, fertőtlenítő kendő a wc-hez, hálóing legalább 2 db, evőeszközök, pohár, konyharuha, folyékonyszappan, törölköző, papucs én még javasolnám az aranyér kenőcsöt is.Papirok, apa iratainak fénymásolata, az anyakönyvezéshez házassági vagy apasági nyilatkozat,tusfürdő, fogkrém, fogkefe, zacskó szennyesnek, zsebkendő, esetleg taxipénz.

A babának: ruhák (évszak függő -body rugdalozó, cérnakesztyű, kissapka) 1 csomag pelenka, popsitörlő,(általában popsikrémet meg fertőtlenítőt a köldökcsonkhoz adnak a kórházban, de én azért popsikrémet vinnék), ha apuka nem nagyon ért hozzá akkor a hazamenős ruha is, cumi, textil pelus, kis pléd.

Kb ennyi

2017. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Én már a 28.héttől kész voltam vele. Amit én vittem:

legalább 3 hálóing

nagy betétek

szoptatós melltartó

eldobható bugyi

nedves intim törlőkendő

WC papír/nedves WC papír

2 papucs (egy a szobába,egy tusoláshoz)

Köntös

2 Törölköző(sötét színű a legjobb)

Szüléshez ásványvíz(ajánlom a sportkupakost,fekve is könnyű inni belőle)

szőlőcukor

A babának:

Pelus

3 textilpelus

Popsitörlő

Kis pléd

Karmolókesztyű

2017. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez kórházfüggő, hogy hova mit kell bevinni. Leírom hogy mik vannak azon a listán amit én kaptam, hátha segít, biztos van átfedés (BP- Jahn Ferenc). De érdemes lenne abba a kórházban érdeklődni ahova majd szülni mész!


Anyukának:

Személyi, lakcímkártya, TAJ

Várandósgondozási könyv + terhesség alatt készült összes lelet

Házassági anyakönyvi kivonat / apasági nyilatkozat


Hálóing, ami a szoptatásnál is kényelmes

Szoptatós melltartó

Kényelmes fehérnemű (célszerű olyat is vinni amiért nem kár, kidobható)

Tisztálkodó szerek, törölköző

Evőeszköz, pohár, szalvéta, papírzsepi, WC papír


Babának:


Sapka

Egyszer használatos pelenka (kb 10db 3-5kg)

Textil pelenka 4-5 db

Popsikrém

2 csomag popsitörlő (egy csomag anyukának, egy csomag az újszülött osztályra)

Babatakaró, kis pléd

Mellkenőcs (Garmastan)

Szükség esetén bimbókiemelő

Babaruha csak a hazamenetelkor szükséges

2017. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek alapján akkor lassan elkezdek majd bepakolni. Kicsit gáz lenne, ha úgy alakulna, hogy nem vagyok kész, és a férjemre maradna a dolog. :D Köszi még egyszer!
2017. máj. 10. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha szoptatni szeretnél, vigyél be kézi mellszívót vagy mást!

Persze nem előírás de nálam pl ez okozott gondot, hogy nem indult be könnyen a tejem.. Amíg a kórházban voltunk, a fiam szinte csak aludt, nem igazán tudtam sokszor cicire tenni. Az alvás idő alatt simán tudtam volna stimulálni addig a cicim.. Legközelebb biztosan így csinálom, viszem magammal..


De ismétlem: nem előírás.

2017. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk lehet kérni az osztályról gépi mellszívót, de tényleg elfér egy kézi is a táskában.
2017. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!