Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyas méretű ruhából és...

Hanyas méretű ruhából és mennyit mit kell beszereznem októberben születő babának? úgy, hogy 4-5 hónapig jó legyen.

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 18:58
 1/8 Jubilee ***** válasza:
100%
4-5 hónapig jó legyen? A kisbaba átlag 6 hetente, 2 havonta kezdetben kinövi a ruháit. Persze vehetsz rögtön 68-as ruhákat is, de azok lógni fognak a kicsin.
2012. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam :) ugy ,hogy 4-5 hónapig ne kelljen ilyennel foglalkoznom. Mivel teszveszről szerzem be mindet (80%-át) így tavaszig nem szeretnék szaladgálni a ruhákért.
2012. júl. 25. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Babára nem lehet így vásárolni.Én vennék 1db 56-osat,amibe hazahoznám,egy pár 62-eset,és a többit,ahogy nő.2-3 hét alatt képes kinőni mindent.És nem tudod a méreteit.
2012. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jubilee ***** válasza:
Értelek. :) Akkor 56-os és 62-es ruhákat szerezz be mindenképpen. Érdemes 4-5 body mindkettő méretből, mivel őszi baba én inkább hosszú ujjút vennék már neki. Rugdalózó, célszerű olyat, ami a lába között patentos, így nem kell állandóan lehúzni a kicsiről pelenkázásnál. Kardigán/kocsikabát 2 db. Szerezhetsz be esetleg kisnadrágot, harisnyanadrágot, bár szerintem ezekben macerásabb pelusozni. :) Télire overál vagy levegőztető zsák. Meleg sapka. Ilyenkor még nem koszolja ösze a kisbaba a ruháit, így nem érdemes túl sok ruhát beszerezni.
2012. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én vettem 56,62,68-as méretet, így fél évig le volt a gond. Persze ha valami megtetszett, azt megvettem. Nem lehet előre tudni, milyen ütemben fog nőni. Nekem az első 2 hónapig hordta az 56-ost, aztán a 62-est 1-2 hét alatt átnőtte, és jött a 68. Aztán a kicsi alig hordta az 56-ost, a 62-est viszont elég sokáig. Én vettem méretenként 10-15 db badyt, néhány rugdalózót, kisnadrágot, hosszú felsőt, 1-2 kardigánt/kocsikabátot, zoknit, 4-5 harisnyát. Ha őszi baba, akkor téli overáll, kabát lehet 68-as. De nem tudni mekkora lesz addigra, sztem kb 68-as kell majd.
2012. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

0-3 hónapos 50-62 méret

25 body, 10-15 kisnadrag, 10-15 bluz, 15 rugi, vagy ruhacska vagy barmi amibe oltoztetni szeretned. en adtam ra harisnyat es ruhacskat is pl karacsonykor vagy ha vendeg jott.


6-9 hónapos 68-74 méret

ezek a meretek jo sokaig kitartanak, nem baj ha tobbet veszel beloluk, foleg azert mert ilyenkor mar szinte minden eves utan at kell oltoztetni, esetleg kuszik-maszik es a nadragok hamar koszolodnak.


12-18 hónapos 80-86 méret

...nem tudom, ezek is sokaig eltartanak de ilyenkor mar nagyon mocskol, lehet hogy magara eszik es minden koszos lesz, mindenbe belemaszik...

ezek a meretek. szamold ugy hogy az elejen akar 3-5szor is atoltozteted, gondold at mennyire gyakran szeretnel mosni. en hetente 1x mostam a babaruhakat, ezert sokat vettem hogy mindig legyen tiszta.

en azert vettem sok ruhat mert tobb gyereket szeretnenk es nem rossz befektetes:D most mar a masodikat varom, de meg mindig fogok vasarolni mert van amit nem talaltam el es ronggya mosodott, vagy olyan pecsetes lett amit nem tudok kitisztitani.



szerintem ugyse lehet tul sokat venni, inkabb legyen mint ne, nameg miutan nem kell mar siman eladod ahogy vetted...

2012. júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A napokban néztem át és jórészt és 56- 62-es ruhák vannak . Eddig vásároltam sok mindent csak azt néztem megéri e vagy tetszik e , a méretet meg elhanyagoltam. Úgyhogy amit írtatok kb 9 hónapos koráig már vannak ilyen olyan ruhácskák.
2012. júl. 25. 19:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is pont így jártam, mint TE! :) Összevásároltam egy csomó mindent a Vateráról (lassan már függő vagyok, mert ha valami olcsó ruhacsomagot látok, akkor nem tudok ellenállni).

Most ott tartok, hogy kb. 1 évre elegendő rugdalózónk, nadrágunk, pulcsink van, viszont bodyból meg alig. Úgyhogy most azt fogok venni, kb. 10-10 darabot. (58 és 62-esből)

Boldog babavárást! :)

26 hkm

2012. júl. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!