Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy érzi magát a 30. hét...

Ki hogy érzi magát a 30. hét környékén? Vajon én kezdem elhagyni magam?

Figyelt kérdés
Most vagyok 30 hetes. Eddig nem igazán volt semmi komolyabb gondom, pár órában mai napig dolgozom is. Viszont egyre inkább úgy érzem, késő délutánra/estére elszáll minden energiám. Esténként pedig feszül a hasam is, de nagyon. Mondjuk szerintem nem keményedés, hanem az emésztésemmel mindig is volt gond, ami most valószínű fokozódik. Aszthmás is vagyok, mozgásra egyre inkább azt érzem, nincs levegőm. És ez borzasztóan zavar, mert terhesség előtt az aszthma ellenére is fitt voltam. :( Éjszakánként pedig gyakran ébredek enyhe hasfájásra, ha véletlen a hátamra fordulok és sokáig úgy alszom. Habár szerintem ez sem az a bizonyos keményedés, csak kicsit kellemetlen. A kedvencem pedig az, amikor este lefekszünk megnézni egy filmet, majd amikor felkelek, mindenem fáj. És fogalmam sincs mitől. :D
2017. máj. 11. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem sok erőm van. Sokszor fáj a derekam. Ha sokat is talpalok fáj mindenem. Egyre nehezebben viselem a napokat. Esténként éjfél előtt sose tudok elaludni, refluxom lett megint és a babának se felel meg akármilyen póz, legtöbbször az oldalamon se hagy, én meg háton nem tudok aludni. Reggel örülök, ha van lehetőségem 6-ig aludni, sokszor fél 6-kor már fent vagyunk. Itthon vagyok a másfél éves örökmozgóval, de néha szinte fájdalmas a házimunka vagy a séta. Vele egyébként ekkor semmi bajom nem volt, tele voltam energiával, jól aludtam, stb. Ja, én viszont sokat keményedek. Este is és napközben is. Nem győzöm szedni a magnéziumot, legalább most a székrekedéssel nincs bajom, mint első terhességemnél...

32+3 hkm

2017. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy valami biztatót is írjon valaki! :)

A 30. héten nekem is volt egy drámai romlás, leginkább légszomjban nyilvánult meg, mert ilyenkor a baba már nyomja a tüdőt, de az én szervezetem kb. 1 hét alatt alkalmazkodott. Kb. 1 hétig mindentől lihegtem, attól is, ha átmentem egyik szobából a másikba, pedig asztmás se vagyok. Aztán elmúlt. Mondjuk nem mennék fel gyalog a negyedikre, hanem igyekszem minél többet pihenni, de tegnap pl. tudtam egész nap takarítani és pakolni. (Én itthonról dolgozom, de tegnap nyugis nap volt.)

Én csak a hátamon tudok aludni, mert a gyerek oldalt fekve nagyon kapálózik, ettől hetekig nagyon fájt a derekam még a 30. hét előtt, de vettünk egy méregdrága mikrogyöngyös szoptatós párnát, most azon alszom, és már nem fáj.

Viszont felkeléskor hónapok óta fáj a jobb csípőm, de csak az első pár lépés. Nem tudom, mitől van.

A fittség amúgy relatív dolog. Tudomásul kell venni, hogy már nem bírunk annyit, mint korábban - és ez teljesen normális dolog. Nekem ezt valószínű azért könnyebb feldolgozni, mert korábban se voltam valami fitt, igyekeztem mindent a lehető legkevesebb energiabefektetéssel megoldani :), viszont ehhez képest terhesség alatt nincs nagy változás. De van egy régebben nagyon fitt barátnőm, aki nagyon rosszul élte meg, hogy kevésbé volt fitt.

Szóval el kell fogadni, hogy ez ilyen, már nincs olyan sok hátra, szülés után idővel ez majd változik. :)

Én 33 hetes vagyok.

2017. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia.

én 31 hetes vagy. van egy lassan 3 éves kisfiam. hát szörnyen nehéz ez a terhességem :(

a 16. héttől iszonyat gyomorégésem van, kb a 20héttől reggeltől estig olyan csípő fájásom mintha be lenne csípődve. akkor a legjobb ha jövök megyek, de ülni, feküdni..sehogy sem jó :( az állandó pisiléstől alig merek elmenni itthonról, pedig muszáj, a fiamat nem zárhatom be, főleg hogy egy igazi "csavargós", játszóterezős gyerek.

én is sokat fulladok, a férjem csak furán néz mikor cipőfelvétel után vagy 5 percig úgy szuszogok és veszem a nagy levegőket mint aki futott volna :) a kiscsaj piszok aktív, van hogy reggel 5kor arra kelek hogy rugdos és hát este 10ig nem nagyon hagyja abba. 1-2 hete elkezdett alul, a hüvelyembe bele bele nyilalni. stb. tehát már nagyon szülni akarok :) az sem lesz egyszerű, az éjszakázás meg minden, de már nagyon várom :)

ja és a fiammal végig isteni volt a terhesség. de most...

2017. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Gyomorégés nekem is van, de hát refluxos vagyok, így számítottam is rá. De lekopogom, sokkal rosszabbra számítottam e téren, szóval a java majd biztos csak most jön majd. :) De ez a fulladás... Ez szörnyű. Remélem picit azért jobb lesz majd. Azért terveztünk még nagyobb sétákat, csavargást így tavaszra. De egyelőre már minimális mozgás után is levegő után kapkodok. :(
2017. máj. 12. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok. 37 hetes vagyok.

30. héten volt nekem is egy elég látványos "lerongyolódásom". Addig napi 6 órát dolgoztam probléma nélkül. 32.héttől nem dolgozom, sokkal fáradékonyabb vagyok, légszomj, reflux, fájnak a lábaim...ilyenek.

Kitartást és boldog babavárást!

2017. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!