Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy érzitek magatokat a 22....

Hogy érzitek magatokat a 22. hét környékén? Vettetek mar dolgokat a babának?

Figyelt kérdés

Éjszakai alvás ? Légszomj ? Valasztottatok orvost vagy nem ? Sima szülés lesz vagy császár ?

( nekem császár lesz , előző császár es gerincmutet miatt)


2017. ápr. 27. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Bár én már megszültem, lassan fél éve, de azért leírom.


Az éjszakai alvással még nem volt gondom. A 30.héttől volt rossz, mert elkezdett fájni a combtövem, ahogy nyomódott éjjel. Egyik oldalamon sem volt jó feküdni.


Légszomjam egyáltalán nem volt. Orvost a 18.héten választottunk, és nem bántam meg, teljesen megvoltam elégedve vele, ahogy a szülésznővel is.


Sima szülést terveztünk, és az is lett. Minden rendben ment.


25.hétre már minden megvolt a babának szinte, még a szobájában voltak simítani valók. A nagyobb dolgok, mint a babakocsi, kiságy, stb megvoltak. Ruhák is nagyjából.

2017. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

En is lassan megveszegetek mindent.

3. baba, de már 37 leszek, nem gondoltam hogy lesz még,de kozben ujra férjhez mentem...nem volt mar semmi meg, mindent el osztogattam... most mindent venni kell. Igaz most a két fiu után egy lány jön .most ujra elvezhetem a baba holmik vásárlását . Eddig jol aludtam... most tér vissza az éjszakai gyakori pisi. Hanyatt nem tudok feküdni mert akkor legszomjam van ...

2017. ápr. 27. 09:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Aludnék én, csak nem érek rá a pisiléstől. :-) 4. baba, kettőt elvestettünk, ezért nagyon sokára tervezem, hogy veszek bármit is.. Eddig soha nem volt orvosom, de most kell mindenféle gyógyszer, így egyszerűbbnek tűnt, ha van. Nem tudom, hogy alakul a szülés, mert a vérhigítózás alakíthat a dolgokon. Mikor lesz már augusztus???
2017. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én jól érzem magam szerencsére, egész jókat alszom. Bár a párom szerint az utóbbi időben elkezdtem horkolni. :) Pedig ezelőtt sose volt ilyen.

A babakocsit és néhány kisruhát vettünk eddig, a java még ezután jön majd. A kiságyat már kinéztük, hamarosan megrendeljük azt is.

Nekem az orvosválasztás nem volt kérdés, több, mint 3 évet vártunk erre a babára, így folyamatosan jártam hozzá, s amikor kiderült, hogy sikerült, egyértelmű volt mindkettőnknek, hogy nála szeretnék majd szülni. Az, hogy sima szülés vagy császár lesz egyelőre fogalmam sincs..eddig erről nem beszéltünk, de ha minden rendben lesz és nem lesz akadálya, akkor szeretnék simán szülni. A párom is azt tervezi, hogy bent szeretne lenni a szülésnél.

2017. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szia. Hasonlóan hozzád,én is most leszek 37 éves,és a harmadik babát várom. Kettő után már nem terveztem többet,de szintén újra férjhez mentem és mégis lesz baba.20 hetes vagyok,császár lesz,az első kettő is az volt. Én is mindent elajándékoztam,most kezdem elölről megvenni mindent. A babakocsi,hordozka,kiságy megvan.Semmiből nem újat vettem.Apránként szoktam ruhákat,1-1 textil pelus stb.. Első két szülésnél volt fogadott orvosom,de megbántam.Az elsőre ott se volt,a másodiknál ott volt,de műtét után 3 nappal kikapkodta a varratokat mert ő elutazik,aztán szét is nyílt a hasam. A helyi sebészeten raktak össze. Tehát úgy döntöttünk,most nem lesz fogadott doki. Megbeszéltem azzal az orvossal,akihez járok,hogy a betöltött 38.hét után beutal a kórházba és megcsinálják a császárt. Úgy gondolom így is megfelelő ellátást fogok kapni. Éjjel nincs gond az alvással,bár csak az oldalamon tudok aludni,hanyat nekem is légszomjam van.Esténként szenvedek mert jön fel a savam,már a terhesség eleje óta. Ja és két fiú után a harmadik is fiú lesz. :) Szép babavárást kívánok.
2017. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, 3.babámat várom. Éjszakai alvás jó, még nem kényelmetlen a poci. Légszomj előfordul, ha nagyon úgy kuckózik a baba. Orvosom van, akivel az előző terhességemet is végigcsináltam. Egyelőre bizonytalan, hogy sima vagy császár, mert egyrészt jelenleg még mélyen fekvő a lepényem, másrészt 1 hete még medencevégű ferdefekvésben volt a pocaklakó. Ha ezek a tényezők maradnak, akkor császár. Ha befordul és a lepény feljebb kerül a végére, akkor sima szülés.


Boldog babavárást!


25hkm

2017. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok, lényegében semmit nem kellett vennem, mert 2015 decemberére vártuk az előző lányunkat, de Őt a terhesség végén elvesztettük köldökzsinór miatt. Viszont minden holmi megmaradt, így a babaszoba készen várja a Pocaklakót (aki szintén lány) és minden más is megvan. :)
2017. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon sajnálom ! Biztos szőrnyu lehetett a várva várt kisbabát elveszíteni ! Örülök hogy ujra kisbabát vársz , másként ezt fel sem tudja az ember dolgozni ! Nekem ez a terhesseg előtt egy missed ab volt . Azt is nehezen dolgoztam fel es persze most is sokszor félelmeik voltak , hogy ujra történhet valami ! De most mar pozitiv vagyok !! Neked is azt kívánom hogy csak pozitiv legyel es a jóra gondolj !


Babakocsit megrendeltem mar régebben . Farmer színű , mert akkor még nem tudtuk a nemet . De szerintem en amúgy sem vettem volna rozsaszint ...kiságy az egyetlen ami a fiaimtol megmaradt . Az első időkre meg van egy bölcső! Fixalhato...hogy ne mozogjon , es azert örülök neki mert könnyen az en agyam melle tudom húzni , igy éjjel könnyebb lesz minden .

Kis ruhákat vettem párat a kikben , 56-osak .Bar akkor meg abból sem mertem rozsaszint venni 😂😂 ...nehogy a végen ne tudjam használni .Most viszont egy baratnőmtol megvettem egy csomó rózsaszín dolgot.

Szoptattatok ?illetve szoptatni terveztek ? Kérdezem mert ugye nem mindenkinek természetes ez manapság ...van aki abszolút nem is tud önhibáján kívül . Nekem mindig rengeteg a tejem ...fejni is kell . 6 hónapig a fiukat is csak szoptattam . Most is igy tervezem ...remelem sikerül

Amozon-on lattam olcsón elektromos mellszivokat . Fogok majd még rendelni . En nem szenvedek tobbet a kézi pompával ...

2017. ápr. 27. 13:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, szopiztak igen, most is bízom benne. Mellszívóm volt, de nem nagyon volt rá szükség.

Hogy kell pozitívnak lenni, Lányok? Én "csak" 8 és 16 hétig jutottam legutóbb, de nagyon rosszul viseltem. És bizony néha most is rám telepsenek a démonok. Vhogy tudatosan kellene tennem vmit ellenük, de nem tudom, mit.

2017. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!