Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek hogy nem marad meg...

Félek hogy nem marad meg baba. Hogy tudnék pozitivan gondolkozni?

Figyelt kérdés
Még csak 6 hetes leszek de folyamatosan azon jár az agyam hogy bármi rossz történhet és én ezt nagyon nem szeretném. Annyi rosszat olvastam és nem szeretnék én is úgy járni. Segitsetek hogy hogy ne gondoljak erre :(
2017. máj. 13. 06:18
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nézz meg pár világvége filmet, és akkor mind meghalunk.
2017. máj. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne olvass annyit.
2017. máj. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ne olvass rémtörténeteket. Ne paráztasd magad feleslegesen, mert ezzel is ártasz magatoknak.

Persze, mindenki tudja, hogy az első 12 hét elég kritikus, de nem szabad arra gondolni, hogy bármi probléma lesz.


Olvass olyan történeteket amik pozitívak. Nézz filmeket, amivel elütöd az időd. Dolgozz. Olvass. Kirándulj. Menjetek el a pároddal, csináljatok közös programokat.

2017. máj. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak kozhelyeket lehet irni: gondolkodj pozitivan. De nincs ertelme hisz aki aggodos azt nem nyugtatja meg par kozhely elpuffogtatasa. Igen, tortenhet baj. De nem biztos hogy fog. Egyetlen dolog segit majd: az ido! Ahogy telik, majd egyre jobban megnyugszol.
2017. máj. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En teljesen megertelek, hasonlo helyzetben voltam az elejen es igy segitettem tul magam:

1. Abbahagytam az internet olvasasat. Pedig amugy mindig mindent "kinyomozok". Volt egy konyvem, amiben arrol volt szo, hogy epp mi fejlodik a bababan, azon kivul semmi mast nem olvastam a 13. hetig. Remsztorikrol, betegsegekrol tovabbra sem. Azt megneztem, hogy miket nem ajanlott enni-inni-csinalni terhesseg alatt es ennyi. Ha nem tudod, mitol kell felned, akkor nem is tudsz gondolni ra ugye.

2. Tudatosan pozitiv dolgokra koncentraltam, mindig keszultem a kovetkezo vizsgalatra lelkileg, hogy azt fogjak mondani, hogy minden rendben, makkegeszseges a baba. Parszor eljatszod a fejedben, ahogy ezt mondja az orvos, es csokken az izgulas.

Mi mar a 23. hetben vagyunk a kisfiammal, minden rendben van velunk. Miota erzem, hogy mozgolodik mar sokkal-sokkal jobb.

Amugy az aggodashoz sajnos hozza kell szokni, ez mostantol eletunk vegeig igy lesz ugye... De biznod kell a testedben es a babadban, hogy Veletek minden rendben lesz.

2017. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!