Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes vizsgálaton vesznek...

Hány hetes vizsgálaton vesznek vért, vizsgálnak vizeletet?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál (8 hetes kismama vagyok), és csak uh volt, legközelebb 12 hetesen kell vissza mennem hüvely uh. -ra. Mikor van vérvétel vizelet.. stb, még a súlyomat sem mérte meg?
2007. nov. 21. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég érdekes, ha nem volt vérvétel és vizelet-vizsgálat, nekem rögtön írt beutalót az orvosom. Biztos attól is függ, mikor voltál legutóbb nála és akkor milyen vizsgálatok voltak. A vércsoportodat tudják már?? Mielőtt hozzá mész, írd össze mindig a kérdéseidet és bátran tedd föl neki, azért jársz hozzá! A súlyodat meg vagy otthon méred, vagy a védőnő. Biztos eltér rendelőnként is a menetrend (az én védőnőm nagyon trehány, még a vérnyomásomat is otthon mértem!). Azért ne aggódj, semmi életbevágó vizsgálatról nem maradtál még le. Jó egészséget, vigyázz magatokra.
2007. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a védőnőm írta meg a beutalókat,meg a kiskönyvet is ő állítja ki.Szerintem ha megkaptad a 8 hetes Uh-t,keresd fel a körzetedben illetékes védőnőt,és ő eligazít mindenben.Egyuttal megkapod a kiskönyvedet is.Énis 8 hetesen kaptam meg.

Gratula a babádhoz.

2007. nov. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is csatlakoznék az előttem szólóhoz, én is a 8. hétben voltam a nőgyógyinál, ahol csinált ultrahangot, majd kikereste nekem, hogy ki az illetékes védőnő abban a körzetben ahol lakom. Vele kellett egyetetnem, hogy mikor tudja kiállítani a kiskönyvet és ő mondta meg, hogy mikor kell terhestanácsadára mennem először. Erre kb. a 10. hétben került sor, ahol le kellett adni vizeletet a laborba, megmérték a vérnyomásom és a súlyom és megkaptam a beutalót a belgyógyászatra, a vérvételre és az ultrahangra. Remélem tudtam egy kicsit segíteni!

Boldog babavárást! (17. hetes kismama)

2007. nov. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 7 hetesen derült ki, hogy babás vagyok és egyből uh-ot is csináltak. A 9. héten vissza kellett menjek a dokihoz hüvelyi uh-ra. Voltam a védőnőmnél is, de ő sem küldött akkor még vérvételre. Holnap töltjük be a 12. hetet és csak jővő 7 szerdán megyek vérvételre. Úgyhogy nem vagy egyedül, de szerintem nem leszünk elkésve....:)

Grat a babához!

2007. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a 16. héten kell menni először vérvételre. Ekkor csinálják a cukorterhelést is. 14 hetes kismama
2007. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a cukorterhelést 24 hetesen csinálják, a 15 hetes vérvétel: vércsoport, kislabor, hepatitis,ktoxoplasmosis, és AFP vizsg. Vizeletet a védőnő vizsgál minden megjelenésnél, ill a labor, ha a védőnő eltérést lát, és beküld
2007. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!