Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismersz olyan párt akik...

Ismersz olyan párt akik terhesség alatt nagyon lazán álltak a születendő gyermek körüli teendőkhöz, majd pofára estek?

Figyelt kérdés
Netán te magad jártál így?
2017. máj. 23. 06:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Igen.

Ráadásul az első napokban a kicsi igazi eszik-alszik baba volt, két szopi között három órás alvásokkal. Mire elbízták magukat, hogy nekik ez milyen jól megy, elkezdődött a hasfájás. Onnantól se éjjelük, se nappaluk, szegény baba sokat sír, pedig tényleg minden lehetségeset kipróbáltak.

Akkor volt egy hét, mikor kicsit összecsaptak a hullámok a fejük felett, de a muszáj nagy úr, úgyhogy gyorsan felvették a fordulatszámot.

Mindent összevetve nagyon jól veszik az akadályokat, és jó szülők. Első gyereknél még persze, hogy minden új, és sorra érik őket a meglepetések. :) Nekem három van, de teljesen különbözőek. Egy dolog, hogy gyorsabban tudok pelenkázni, de én se tudhatom, hogy két hét múlva mire számítsak. :) Legfeljebb én már nem kezdek azonnal aggódni, ha nem a nagykönyv szerint zajlik minden, és letojom a "jótanácsokat". Ők még nagyon-nagyon akarják, hogy tökéletesen csináljanak mindent. ;)

2017. máj. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Én olyan szempontból lazán álltam hozzá, hogy nem idegeskedtem rajta. Pelenkázás, szoptatás, tápszerezés alapjaival tisztában voltam, a többivel meg úgy voltam, hogyha gond lesz, majd utána olvasok. Nem estünk pofára. Tényleg nem bonyolult dolog egy baba ellátása, de fárasztó, ezt viszont tudtuk. Lazán kezeltük pl a vendégek kérdést is, már hazajövetel napján jöttek a nagyszülők, nagybácsik, nagynénik és az én egyik nagybátyám családja, összesen 11-en, de ez sem okozott problémát. Nem egyszerre jöttek, hanem felváltva. Azt megmondtuk mindenkinek, hogy utazni csak akkor fogunk, ha már mindketten jól érezzük magunkat. Egy hónapos volt a fiunk, amikor a szüleimhez eljöttünk egy napra. Ennyi. Azt tudtuk, hogy az első pár hónapban nem megyünk kirándulni, végül egy hasfájós, sírós babát kaptunk, akivel babakocsival a világból ki lehetett sétálni, de ha megállt alatta, már üvöltött, így pl étterem ki volt zárva, senkit nem akartunk szivatni. A házimunkaval úgy voltam, hogy szülés előtt felújítottuk a lakást, ki volt takarítva, így csak fenn kellett tartani az állapotot. Főzni előtte sem főztem minden nap. Vendégeknek nem sütöttem. És a férjem az első időben rengeteget volt itthon, mert októberben született a fiunk, és előtte egy nap szabit se vett ki.
2017. máj. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze, nem érdemes rágörcsölni, hogy minden úgy legyen, ahogy a szakirodalom írja. De senki sem tudhatja "mit dob a gép".
2017. máj. 23. 06:22
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

"Persze, nem érdemes rágörcsölni, hogy minden úgy legyen, ahogy a szakirodalom írja. De senki sem tudhatja "mit dob a gép"."



Éppen ezért sem érdemes elöre stresszelni magad, mert azt, hogy mi lesz, elöre nem tudhatod, és ráérsz akkor gondolkodni, amikor már tudod, miröl kell.

Elöbb csak idegeskedni tudsz, és amikor fellép valami probléma, akkor mégis felkészületlen leszel.

2017. máj. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Igen. Hangoztatták, hogy a terhesség nem betegség (ami persze igaz), csak amikor elkezdett idő előtt nyílni a méhszáj és az orvos pihenést javasolt, akkor is maradt a hozzáállás, munka, takarítás, felesleges rohangászás, mert ugyan már, csak terhes. Az eredmény koraszülés lett.

Aztán hozzátáplálásnál minek hallgatni a táplázatokra, ugye? Tejet, tojást adtak előbb, sokat, mert szerintük nem ettől lesz allergiás a gyerek. Na, az övék az lett.

2017. máj. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Nekem a második is meglepetés volt, hogy semmit nem úgy csinált, mint az első, pedig azt hittem, már tudom, mire számíthatok és majd beválik az, ami egyszer bevált. Persze, mint első is írta, sok segített, hogy a gyakorlati rutin már kevésbé ijedőssé tett.

Egyébként ismerek több olyan párt, akik elhatározták, hogy á majd biztos minden megy a régi kerékvágásban, a baba meg majd alkalmazkodik, csak úgy kell szoktatni, ők megmutatják. Kívülről persze nem tudom megítélni, de valakiknél látszólag ez nagyjából be is vált és tök lazán veszik, járkálnak és mindenhová a többedikkel is, sokszor fogadnak vendégeket, szoptatás/alvás meg majd igény szerint ill. amikor sikerül... stb., más ismerősök meg pont nagyon átfordultak és a gyerek lett a "vekker", a nap minden percében tyúkanyóként tutujgatják, hogy minden flottul menjen, elégedett legyen és így maradjon idő a nyugalomra is. Szerintem sokat számít a szereplők személyisége, meg az is, hogy alakult a terhesség, gyermekágy időszaka.

2017. máj. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
4, nem azt mondom, hogy előre kell stresszelni magad, de arról sem lehetünk meggyőződve, hogy majd minden simán megy.
2017. máj. 23. 07:52
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Azért azt lehet tudni, hogy gyerek születik, szóval tisztában van vele az ember, hogy mit dob a gép. Egy babát. Aki vagy jó alvó lesz vagy nem. Vagy jó evő lesz vagy nem. Vagy betegeskedő lesz vagy nem. És így tovább. De előre ezen gondolkodni felesleges. Amikor a babánk hasfájós lett, utána olvastam. Amikor a veséjével volt gond, akkor is és beszéltem szakemberekkel. A problémákat szerintem megoldani kell, amikor felmerülnek, nem pedig hagyni, hogy előre lebénítsanak minket. De van, aki jobban szeret úgy élni, hogy 4 évig retteg az érettségitől, aztán főiskolán a szigorlatoktól, az esküvőjét sem élvezi, hanem végig a legapróbb hülyesegeken is stresszeli magát és így tovább. Aki ilyen típus, az a terhesség alatt és a gyerek nevelés alatt is előre fél mindentől és aggódik állandóan.
2017. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jó, de most nem csak olyan dologra gondolok, hogy valami baj van a gyerekkel. Eleve az, hogy lett egy gyereked egy más életstílussal jár. Nem tudsz mindent úgy csinálni, mint régen.
2017. máj. 23. 08:34
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Jó, de ezt tudja az ember és kész. Én nem értem, hogy ezen mit kell idegeskedni. Ez magától értetődő. Azért is vallaltunk gyereket, hogy megváltozzon az életünk, hogy ne ketten, hanem hárman legyünk. Egy kicsit ez olyan mint amikor vesz valaki egy családi házat és utána panaszkodik, hogy mennyi munka van a kertben, hogy 120 negyzetmetert kitakarítani kétszer annyi idő mint 60-at stb. A gyerekvállalas áldozatokkal jár. Senki nem tudja előre, hogy mennyivel. De szerintem felnőtt, felelősségteljes emberek, ezt fel tudják mérni előre.
2017. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!