Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan, és mikor csökkentet...

Ti hogyan, és mikor csökkentettétek az utrogestant?

Figyelt kérdés

Holnap lépek a 12. hétbe, eddig 3x2 hüvelygolyót használtam, még van bő 2 dobozom, tehát az kb 10 napra elegendő. Írnátok példákat, ti hogyan kezdétek el csökkenteni, illetve mikor? Megvártátok esetleg a 13. hetet? Annyira félek, olyan mintha a védőcsónakot szednék ki alólam az óceán közepén :( (2 vetélés után, sajnos tudom miről beszélek)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. máj. 31. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Kerdezd errol az orvosodat, ez olyan hordereju dolog (plane 2 veteles utan!!!) hogy ne a vadidegen netezo dontson!

Nekem pl. teljesen mas utasitast adott a dokim a csokkentesre mint a baratnomnek az ove.

2017. máj. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hidd el a 12-14 héttől a progeszteronnal nincs mar szerepe igazan , a méhlepény veszi á az irányítást. Az orvosoddal beszéld ezt meg, ne aggódj minden rendben lesz.

Én 3x1 et szedtem 10.hétig aztan 12.hetig 2x1 majd a 13.héttől 1x1 amig elnem fogyott az utolsó doboz szval majdnem 15 hetes korig. Igazabol " felesleges" volt 14hét után a dokin szerint de látta rajtan h a mult miatt jól esik ha szedem , amig lehet igy engedte +1-1,5hétig

2017. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak estenkent kellett 200mg-ot hasznalni a 8. Hetig. Onnantol azt mondta a nogyogyaszom hogy a placenta veszi at a progeszteron termeleset, es igy 100 mg-ra csokkentve hasznaljam el ami meg a dobozban maradt. Most vagtok 10 hetes, 2 napja fogyott el.


A legbiztosabb ha megkerdezed a nogyogyaszodat, de valoszinuleg nem fogja javasolni hogy hirtelen hagyd abba, hanem fokozatosan csokkenetve a napi adagot.

2017. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam az orvos annyit mondott, hogy 4 naponta felezni kell az adagot. reggel 2 utro este 2 utro + 1 progesterone exeltist szedtem.


Én bevallom nem hallgattam az orvosomra, mert féltem a felezés túl nagy mérték. Így kicsit lassabban építettem le, 3 naponta mindig egy bogyóval kevesebb.


Kérdezd meg a dokidat, mondja el neked hogyan kell, utána ha félsz lehet lassabban csökkenteni. Csak gyorsabban nem szabad. Ha jól emlékszem 14. hétre hagytam el.


Jó egészséget és ne aggódj minden rendben lesz. A lényeg a fokozatos leépítés.


31 hkm

2017. jún. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap este szoroztam, osztottam, matematikai kísérleteket végeztem, úgyhogy kiszámoltam hogy tudom a fennmaradt 42 golyócskát felhasználni a legokosabban :D 3 napig még megy a 3x2, utána 4 napig 3x1, 4 napig 2x1, majd 4 napig 1x1. Remelem ez így elég fokozatos, és én is a 14. héten érek majd a végére. Izgulok, mert egy hematoma miatt barnázok, de a doki azt mondta hogy nyugodtan kezdjem el fokozatosan csökkenteni (tegnap voltam nála, minden rendben volt)

Köszönöm szépen lányok a vàlaszokat! :)

2017. jún. 1. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!