Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet terhesen fogorvos...

Meddig lehet terhesen fogorvoshoz menni? Huzatni hány fogat lehet?

Figyelt kérdés
Marmint ugy ertem nekem sajnos a hátsó fogjam eszméletlen csúnyák es most terhesség elott kezdtem el Kihuzatni oket eddig 2 ot kihúzott de akkor nem voltam meg terhes, most a 6. Hétbe vagyok? Hogy csinaljam? Nektek volt ilyen? Vagy ha nem faj hagyjam terhesség utánra?
2017. jún. 4. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt is lehet bármikor, csak olyan fájdalomcsillapítást kell kérni, ami nem jut el a babáig - tehát mondani kell, hogy terhes vagy. Vagy ha ez már egy szájsebészeti műtét lenne, ami után antibiotikumot kell szedned, akkor is a dokit kell megkérdezni, mit javasol.

A rossz fogak által okozott gyulladásnak általában nagyobb a kockázata a babára nézve, mint a fogorvosi beavatkozásnak.

Terhesség és szoptatás alatt sajnos a nagyobb fokú kalciumvesztéstől ill. a megváltozott hormonok miatti több lepedéktől sokaknak gyorsabban romlanak a fogai.

És utolsó érv: kisbaba mellett még kevésbé fogsz ráérni és ha szoptatsz, ugyanúgy nem lehet majd bármilyen gyógyszert beszedni.

2017. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

a második trimeszter lehet a legkényelmesebb időszak a kezelésre. Az első 3 hónapban (első trimeszter) lehetőség szerint semmilyen beavatkozást nem végzünk, hiszen ekkor fejlődik ki a magzat, ekkor alakulnak ki a szervei, szervrendszerei, ezért szinte a nullára kell csökkenteni az Őt érő esetleges károsodásokat. Az utolsó 3 hónapban (harmadik trimeszter) a koraszülés elkerülése érdekében minimalizáljuk a fogorvosi kezeléseket. Minden olyan kezelést, amely nem azonnal orvosolandó, a terhesség utánra halasztjuk. Természetesen a sürgősségi beavatkozásokat az előny-kockázat gondos mérlegelése mellett elvégezhetjük!

(fogorvosi asszisztens vagyok)

2017. jún. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a válaszokat :) akkor meghagyom a második trimeszterre a dolgot :) koszonom
2017. jún. 4. 11:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már a terhesség előtti időszak óta rendszeresen járok fogorvoshoz. Igaz húzásom pont nem volt terhesség alatt, de volt helyette gyökérkezelés... Bármit lehet nyugodtan, manapság már sok helyen alapból olyan érzéstelenítőt használnak, ami nem jut el a magzatig. Azért érdemes külön szólni is a terhességről, ha még nem látszik.


31 hkm

2017. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Semmilyen érzéstelenítő nem jut el a magzatig. Egyedül a röntgen, fájdalomcsillapító és antibiotikum okozhatna gondot, de igazából akkor sincs semmi probléma, ha röntgenezni kell. Persze ha nem muszáj, inkább elkerülik a fogorvosok.

Fájdalomcsillapítóból meg antibiotikumból pedig van olyan, amit nyugodtan lehet terhesen is alkalmazni.


Egyébként a gyulladás okozhat koraszülést, harmadik trimeszterben pedig azért nem ajánlják a kezelést, mert a magzat elnyomhatja a hasi aortát.

2017. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!