Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnám felkelteni a...

Hogyan tudnám felkelteni a babát, vagy rávenni, hogy mozogjon? Tegnap alig, és még ma se nagyon jelentkezett!

Figyelt kérdés
2008. okt. 16. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy? Egyél egy kis csokit, esetleg igyál pár korty kólát. Nekem be szokott jönni. Vagy esetleg pihenj le, és próbálj ki néhány fekvési helyzetet, van olyan testhelyzet, ahol a kisfiam sokkal többet mocorog! De lehet hogy lusti napja van, és akár mit csinálsz, nem fog sokkal többet mocorogni. Vagy az is lehet, hogy ez a hidegfront ilyen hatással van rá.

Üdv 35 hetes pocakos

2008. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is hallottam a csoki jótékony hatásáról :) Én pont ma megyek 4D-s UH-ra és nagyon szeretném én is, ha mozgolódna, hogy jól lássuk.

A kóla nem ártalmas a bébinek?

2008. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

szia!

19 hetes múltam! két napig nagyon aktív volt,most meg alig akar jelentkezni! csak már kezdek nyugtalan lenni!

2008. okt. 16. 09:47
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A pár korty kóla biztos nem fog ártani. Ne aggódj, 19 hetesen nekem sem mozgott minden nap. Volt hogy 1-2 napig aktív volt, utána egy-két napig csak egyszer-kétszer bejelentkezett és ennyi. Nyugi, vissza fogod még sírni azt az időszakot. Nekem pl. már ki akarja néha szakítani az oldalam, vagy éppen a bordáimnak nyomja magát, vagy a gyomromat rugdossa, ami sokszor elég kellemetlen.
2008. okt. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 2. hozzászólónak: nem, nem ártalmas a cola normális keretek között. Én hetente egyszer-kétszer inni szoktam egy pohárral, ha megkívánom, már a 34. hétben vagyok és semmi bajunk. Valószínű, hogy ha naponta lenyomattam volna két literrel, akkor tíz kilóval több lenne már rajtam, illetve tíz foggal kevesebb a számban, esetleg a vérnyomásom verné a felső küszöböt, de normál mértékben lehet fogyasztani. Akkor nem javasolják, ha valakinek magas a vérnyomása. Egyébként meg terhességen kívül sem túl egészséges ital, de ez van.

Nem kell mindenről lemondani, ami jól eshet, nem minden egyből és egyértelműen ártalmas.

A kérdezőnek: én is a különböző fekvési módokat ajánlom, illetve az én babám egy-egy hosszabb hallgatás után akkor lett aktívabb, ha valamilyen számomra nagyon finom dologból belaktam. Gondolom a bennem felszabadult boldogsághormonok elértek hozzá is... :-)

Egyébként meg ne aggódj, már azzal is szerencsésnek mondhatod magad, hogy 19 hetesen eddig rendszeresen érezted a babádat, én 19 hetesen éreztem először és utána még két-három hét kellett ahhoz, amíg egyértelműen kijelenthettem, hogy igen, minden nap érzem a magzatmozgást... Pedig vékony voltam.

Biztosan minden rendben van vele és mozog ő, de azért még messziről sem akkora, hogy az alvás, pihenés közben produkált gyengébb mozdulatokat, helyezkedéseket is érezni lehessen. Eljön majd az az idő is. Nekem elég nagy a babám, két héttel megelőzi a statisztikai átlagot és csupán néhány hete van az, hogy az alvás közbeni aprócska mozdulatokat is megérzem, vagy látom a pocakomon át. Egyébként amikor aktív, akkor még az is láthatja a mozgásokat, aki nem akarja, mert két pulóveren is áttűnik, ahogy jár a pocakom jobbra-balra.

Én egyébként azt vettem észre, hogy 2-3 aktívabb nap után mindig 1-2 pihenős jön, amikor egész nap alig mozdul lényegeset, lehet, hogy a te babádnak is most épp ilyenje van.

2008. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok

Köszönöm a kóláról írt szellemes írásodat. :) Ki fogom akkor én is ma próbálni UH előtt. Meg veszek neki Bountyt, mert azt nagyon szereti. :)

2008. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Velem is volt így,hogy 2-3napig alig éreztem, tudom,hogy még kicsi volt (19 hetes),de hiányzott és aggódtam. Szóval mindent kipróbáltam és nekem a gyümölcslé jött be. Igyál meg egy nagy pohárral és feküdj le, nekem attól azonnal felébred:-) amúgy tényleg így van, pár nap pihi majd pár nap pocak party:-)Ne aggódj!

Minden jót és nyugi!

25.hetes

2008. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ennyi idős terhesen nekem sem mozgott minden nap! Nyugodj meg! Én m indig azt csináltam, ha ettem, utána elfeküdtem hanyatt, éa akkor szoktam néha érezni, de ez sem törvényszerű! Nyugi, majd beindul a kis drága!

2008. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!