Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptatás terhesség alatt?

Szoptatás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A napokban derült ki, hogy vàrandòs vagyok a masodik gyermekemmel de az első mèg szopik. Èrdekelne hogy nagyon megterhelő a szervezetemnek ha nem vàlasztanam el a lànyom? A hormonokkal mi a helyzet? Gondolom az anyatejen keresztül ő is megkapja a terheshormonokat ez nem okoz neki problèmàt? A kicsire nèzve nem okoz problèmàt a növekedèsben?

2017. jún. 16. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ugyanez történt velem és a húgommal is.Ha jól tudom azonnal át szoktattak a tápszerre.Aztán meg engem hibáztatták hogy a tesómnak nem jutott tej, mert elittam előle😅😐😳😪...Hány éves az első gyerek?
2017. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

Semmi baja nem lesz a kicsinek, ezért nem kell elapasztani, de neked annál inkább.


Nem egészséges egy éven belül teherbe esni, mert még nem heverte ki a szervezeted a szülést, de mindegy.

2017. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A lànyom 2,5 èves. Ìgy nem egy èven belül estem teherbe sőtt a hajam kiteptem volna ha egy èven belül estem volna teherbe mert a csàszàr hegem biztos nem örült volna neki. :D Kèrem olyan jellegű kommentek ne jöjjenek hogy ilyen nagy gyereknek nem kell màr a cici mert màr ez a szoptatas nem a taplàlasrol szòl hanem megnyugtatja ès biztonsagot ad a lànyomnak amit nem szeretnèk megtagadni tőle mìg ő nem.erzi azt hogy kèsz az elvàlasztasra.
2017. jún. 16. 10:02
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Jobb lenne pedig ha megtanulnad szavakkal, simivel megnyugtatni mint "cicivel". Nyilvan konnyebb a szajaba nyomni a bimbot ha sir, mint beszelgetessel es vigasztalassal nyugtatni, de a kisebb miatt nagy szarban leszel ha addig nem tanulod meg baba helyett kisgyermekkent kezelni a 2.5 evest.
2017. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azert tùlzasokba ne essünk... nem arròl van szò hogy ùton ùtfélen szoptatok. Konkretan csak elalvasnàl kapja meg. Gondolom talàn az jobb ha az ember gyerekenek a szàjàbòl ki nem rohad a cumi... :/
2017. jún. 16. 10:29
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Az enyémek között 19 hónap van, tandemben is nyomták az anyatejet még 2 évig.

A terhességem problémamentes volt, görcsöket sem tapasztaltam. Teljesen egészséges, átlagos súlyú babám született (3450 gramm).

Szal semmi különös nem volt. Uh, mit fogok én kapni ezért! :-D

Mindegy, egy 10 hónapost nem terveztem elválasztani, pedig az még nagyon sok szopit jelentet.

2017. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az utolsònak nagyon köszönöm a vàlaszàt. Hasonlò tapasztalaton alapulò èrtelmes vàlaszokat vàrtam bàr ez nem mindenkinek sikerül. :) Aki szìvből szoptatott az tudja hogy nem egyszerű az elvàlasztàs.
2017. jún. 16. 10:56
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező!! Sajnos tanàcsot nem tudok adni ez ügyben,csak szeretnêm kifejezni együttérzésem mikor az ember feltesz egy kérdést ês jönnek a kioktató vàlaszok!!Itt mindenki nagyon okos tud lenni nêv nêlkül :(

Remélem megoldodik a kérdésed :)

2017. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Szia. Érdemben nem tudok hozzászólni, csak egyik- másik válasz igencsak tyúkszemre lépő. Sajnos kaptam már meg én is, hogy a"mellemmel szeretem a lányom" mert 19 hónapos és még szoptatom, és gyakorta kéri napközben is. Légy büszke arra, hogy eddig sikerült. A tapasztalat egyébként, hogy ezen anyák jelentős része, akik ezt szóvá teszik, ideig- óráig szoptattak és nem.is tudják átérezni ennek a harmóniáját és bensőségességét. Gratulálok a Kicsikhez:)
2017. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azèrt jò latni hogy vannak mèg èrtelmes emberek akik èreznek is. :) Nagyon büszke vagyok rà hogy mèg mindig szoptatok ès mindezt ùgy, hogy tehèntej mentes ètrenden vagyunk!

Szerencsère nem veszem magamra a rosszindùlatùsàgot mert èn is biztos vagyok abban hogy akik nem èrti a szoptatàs èrtèkèt az nem szoptatott!

2017. jún. 16. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!