Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok a...

9 hetes terhes vagyok a terhességi tüneteim (hányinger, mellfeszülés, stb) eddig se voltak nagyon erösek de most egyik napròl a másikra eltüntek. Adhat ez okot aggodásra? Volt már valaki hasonlò helyzetbe?

Figyelt kérdés

#terhesség #tünet #elmùlàsa
2017. jún. 14. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, az a napi átlag 2-3 kérdező, aki felteszi ugyan ezt a kérdést. :) Nyugi, semmi rosszat nem jelent. Erős görcs vérzéssel, ez a kombináció jelez bajt. Amíg ilyet nem tapasztalsz, úgy kell venni, hogy minden oké.
2017. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

1. bocsi de ez nem igaz. Napi szinten olvasni olyat is hogy nyom es jel nelkul halt el a magzat. Sajnos van olyan hogy pl. 9 hetes kontrollon kozlik hogy ket hete nem el, missed ab-nek hivjak a jelenseget.



Ettol fuggetlenul: a tunetek jonnek-mennek, nekem eltuntek es egy het mulva visszajottek, van ilyen. Egy biztos: ha aggodsz, az tobbet arthat mint barmi, de ha nem tudsz nyugodt lenni elmehetsz uh-ra.

2017. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudom mi az a missed ab, köszi, de mi értelme rettegni tőle? Amíg nem érzed a magzatmozgást, kénytelen vagy arra hagyatkozni, hogy minden oké. Ha nincs görcs és vérzés, akkor 99%, hogy minden rendben.


Harmadik terhességemet taposom, az első 23 hetesen ért véget mensis görccsel és piros vérzéssel kezdődött a vetélés = szülés. Ugyanebben volt az elején háromszor görcs nélküli pecsételés, akkor nem jelentett bajt. A második terhességben nem volt vérzés, a harmadikban megint volt (egy 10 napos kúpkúra végén, valószínű felmaródás).


Szóval pár hónapot töltöttem terhesen, ért nagy baj is és továbbra is annyit tudok mondani, hogy ha nincs görcs és vérzés, semmi értelme aggódni. Amíg nincs érezhető magzatmozgás, én így maradtam a józan eszemnél a nagyvetélésem után a második terhességben, hogy hittem abban, hogy minden oké.


#1 voltam

2017. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit tennék hozzá, hogy a missed ab.-ot nem feltétlenül (sőt általában nem) jelzi a tünetek megszűnése sem, nem lehet adni rá. A klasszik terhestünetek SEMMIT nem mondanak az embrió állapotáról se pro se kontra.

#1

2017. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első terhességemben 6 hetesen elmúlt a hányinger, a magzat elhalt.

Most a második terhességemben is elmúlt a 7. hétre a hányinger, elmentem ultrahangra és azóta is minden rendben, azóta hol visszatért a hányinger, hol elmúlt, hol hányok, hol nem.

Ha aggódsz, akkor menj el egy ultrahangra, ártani nem fogsz vele a babának.

2017. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azert javitottalak ki elso mert teves informaciot valaszoltal! Azt irtad csak akkor van gond ha verzes es gorcsok vannak de ez nem igaz! Az oldal lenyege hogy valaszolj legjobb tudasod szerint, nem az hogy elhallgass ilyan infot ami sajnos kellemetlen. Jobb ha valaki tisztan lat es minden eshetoseget ismer, mint ha egy hamis informacio birtokaban marad.


Szoval nem igaz hogy csak gorcs+verzes jelez rosszat sajnos, de mint irtam, nem kell rettegni mert nem feltetlenul jelent elhalast a tunetek elmulasa!

2017. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a vàlaszt, tavaly èn is 6 hetesen el vesztettem a babàmat. De a tüneteim meg maradtak amég a HCG teljesen ki nem ürült a szervezetemböl.. Se vèrzès se görcsök nincsenek csak èn is olvastam sok olyan hozzàszòlàst amikor minden tünet nèlkül törtènt a baba el vesztèse.
2017. jún. 14. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Tavaly májusban volt egy missed ab-om. A 11.heti uh - n derült ki, hogy kb két hete megállt a fejlődés és nincs szívhang. Előtte hetekig émelyegtem, és azért is mentem dokihoz, hogy elmondjam neki, hirtelen elmúlt a hányingerem,es tök jól lettem. Nem volt semmi jele a magzatelhalásnak!
2017. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 8hetesen kezdődtek a terhes tünetek!Kb:két hétig az àgyból felkelni nem volt erőm,még a vizet is kihànytam.10hetesen egyik napról a màsikra elmúlt,hogy szó szerint semmi bajom nem volt!Nàlam is para....stb.Azóta is minden rendben van!!! Nyugi!!21hkm
2017. jún. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!