Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15-16 hetes terhes vagyok, ma...

15-16 hetes terhes vagyok, ma voltam védőnőnél ismét, és most 145/perc-t vert a kis szíve a Picikémnek! Múltkor, (első talin) még 160/p, majd 152/p volt? Normális ez, hogy minél nagyobb egyre "kevesebbet" ver?

Figyelt kérdés
Mármint a 12.heti első talin, 160-at vert, rá két hétre, a Down szűréses UH-on, 152, és most 15-16. hetesen 145-öt !Én azt hittem tartani fogja a 160 körülit, tudom a 140-160 közötti a normális, és nekem normális, de ahogy növekszik majd, úgy fog egyre kevesebb "erőbefektetéssel" verni ?
2008. okt. 16. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Mire megszületik már 120-140 között lesz. Állítólag a fiúknak magasabb a frekvenciája amúgy.
2008. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt találtam a neten, mint tud. magyarázat:


"Megszületik" a szív

A szív fejlődésének első szakaszában egy csőszerű képletként jelentkezik, melyben a finom pulzáció megfelelő eszközökkel már a fogamzást követő 21. napon felismerhető. Rutin ultrahang-vizsgálattal általában a hatodik terhességi héten (a fogamzást követő 4. héten) ismerhető fel a szívműködés. A szívfrekvencia a legkorábbi stádiumban 80-90/min. körüli érték, mely a 10. hétig 180-190/min. értékig változik, majd a terhesség folyamán fokozatosan, lassan csökken. A szülést megelőző hetekben a normális magzati szívfrekvencia 120-160/min."

2008. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Húúú, nagyon köszi mindenkinek, megnyugodtam ! :)

Amúgy én Angliában élek épp, és itt egy védőbácsim van :), itt gyakori a férfi védőnő szerep! Nagyon kedves, és profi, egyetemen is oktat...tehát a legjobb, akit kaptam, és ő szerinte , ha lódobogás, gallopp szerű a szívhang,akkor az lány valószínüleg, ha pedig, gőzmozdony, gépies..akkor fiú !:) Nagyon remélem igaza lesz,gondolom nem egyszer hallotta már különbséget..:).

A legeljén, mikor még 11-12 hetes voltam elég kis gyengén lehetett kivenni, akkor vegyes volt..elsőre gőzmozdony szerűt hallottam, majd lódobogás...de ma, egyértelműen, lódobogásra lehetett hasonlítani, és ő is azt mondta, hogy ez most erősebben kivehető, és szerinte lány lesz.. ! :)Mondjuk ilyet még nem hallottam, hogy szívhang utalhat a nemre...de lehet van benne vmi, mint ahogy Te is mondod, a frekvencia szintet, fiúknál nagyobb! Majd kiderül...?? Mondjuk anyai megérzésből,én elejétől fogva vhogy lányt érzek, de hát remélem nem élem majd bele nagyon magam ! :)

2008. okt. 16. 21:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Most amúgy vissza gondolok, ismerősökre, akik nem rég szültek, és lányuk lett, ők is mind lódobogást említettek :), az szívhang hallgatások után :)! Remélem...így lesz !
2008. okt. 16. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!