Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Maradhatok táppénzen amíg a...

Maradhatok táppénzen amíg a babámat meg nem szülőm? És csak utána intézem a gyermekágy melletti segélyt? Elintézhetem úgy is, hogy közben táppénzen vagyok? 34 hetes terhes vagyok

Figyelt kérdés
Háziorvosom tanácsolta,hogy a szülésig maradjak táppénzen és csak utána intézzem a gyermekágy melletti segélyt!
2008. okt. 17. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy lesz! Addig a napig, amíg meg nem szülök, táppénz, és utána a születés napjától 168 napig TGYÁS!

Neked nem intézi a munkáltatód?

32 hetes km.

2008. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!Nem!Tegnap kioktattak,hogy ezt nekem kell elindítanom a Tb-nél.De mig táppénzen vaggyok leintézhetem a TGYÁS-t?

Köszi!

2008. okt. 17. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia,persze, h maradj táppénzen, a baba születésének napjától leszel így jogosult a tgyásra fél évig, amit a kórházi zárójelentéseddel fogsz igazolni.Én mikor hazamentünk egy délelőtt alatt intéztem el a tgyást,anyasági segélyt, családi pótlékot a mák-nál, mert nekünk az a kifizetőhely-közalkalmazott vagyok.Csak előtte szerezd be a nyomtatványokat, azt otthon szép nyugisan ki tudod majd tölteni, vagy akár a kórházban.Ha folyószámlára kéred az anyaságit, meg a családi pótlékot, akkor a banknálszerezz be megbízási szerződést is.
2008. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok valami bér-adó-guru, de valahogy úgy van, hogy a TGYÁS-t akkor intézheted-kaphatod, ha már megvan a baba TAJ-kártyája és születési anyakönyvi kivonata. Ezeket kell beadni a TB-hez, meg azt hiszem a kórházi igazolást is, hogy hány napig voltál bent. És úgy tudom, hogy ezeket mind eredetiben. Aztán majd visszakapod az eredeti papírokat postán!

Szóval amíg nincs meg a TAJ-kártya, addig nem léphetsz semmit :(

Születés napjáig kapod a táppénzt, azután majd jön a TGYÁS, de az csúszni fog egy picit, pont azért, mert meg kell várni a TAJ-kártyát.

2008. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nem, azt csak szülés után tudod intézni, de a párod is megtehet, ha te nem tudsz járkálni esetleg
2008. okt. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, maradhatsz táppénzen a szülésig, sőt így jobban is jársz! A TGYÁS-t ugyanis valóban megigényelheted a szülés várható időpontja előtt 28 nappal, de nem érdemes, mert ahhoz a bab taj-száma és anyakönyvi kivonata is kell, amit meg úgyis csak a szülés után kapsz meg. Pénzben meg kb. ugyanannyi mint a táppénz. Nálunk úgy volt, hogy az igénylőlapot nekem kellett elhozni, de annak nagyrészét valóban a munkáltató tölti ki, mert olyan adatok kellenek hozzá, amikkel csak ő rendelkezik.
2008. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is végéig táppénzen voltam, így volt "jobb". Egyes kórházak elindítják a bébi TAJ kártyájának az igénylését, de egyszerűbb, ha a párod intézi (persze attól függ, hogy hol laksz).

A nyomtatványok letölthetők

www.szmm.gov.hu/main.php?folderID=16486

Ha nem családtámogatási kifizetőhely a munkáltatód, akkor a családi pótlékot a MÁK-ba kell benyújtani: 1000-en voltak, viszont a Váci út-iban van olyan ablak, ahol leellenőrzik, hogy minden papír meg van-e, az ellenőrzést követően mi egyszerűen postán feladtuk. De úgy emlékszem, hogy mindegyikhez kell a gyerkőc TB kártyája.

2008. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem a háziorvos tartott táppénzen, és ez csak a szülés kiírásának napjáig lehetséges. Túlhordás esetén már nem lehetsz tp-en. 09.16-ra voltam kiírva, de csak 29-én született meg a babám. 17-től szülésin vagyok. A munkáltatóm elküldte a papírokat, én kitöltöttem, ők elintéznek mindent evvek kapcsolatban.

Csak az alanyi jogon járó juttatásokat kell Neked intézni: anyasági segély és a családi pótlék.

2008. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Maradhatsz! Nem tudom, hogy más városokban hogy működik, de nálunk Szegeden így:1. Szül. anyakönyvi kivonat- a kórházban 2.-3.nap felkeresnek az okmányirodából. Kérni fogják a házassági anyakönyvi kiv-ot(eredetit). A férj Taj száma is kell, esetleg apasági nyil. Ezután szüléstől 8. napon lehet felvenni a szül. anyakönyvi kivonatot az okmányirodában. Az apa is felveheti. Megkapod a lakcímkártyát is. A Taj kártyát postán kapod, kb 2 hét. Ha megvan mindkettő, lehet intézni az ellátásokat. 1x anyasági támogatás:kell hozzá az igazolás a terhesgondozásról, eredeti szül. anyakönyvi kivonat, űrlap kitöltése.180 napon belül be kell nyújtani. bárki intézheti,de kell hozzá meghatalmazás. Érdemes a papírokat előre beszerezni az államkincstártól(MÁK). A családi pótlékot is itt kell intézni, szülést követő 60 napon belül, a banktól is be kell szerezned egy igazolást a folyószámládról. A TGYÁS-t vagy a munkáltató v. a TB intézi, ez attól függ, h. a munkahelyed Tb kifizető hely vagy sem. 168 naptári napra jár, születés napjától számítják. Orvosi papírok is kellenek hozzá. A 169. naptól gyedet kapsz a gyerek 2 éves koráig, ezt is külön meg kell igényelned. Szóval nem egyszerű!
2008. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!