Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pénztárosként maradhatok 12....

Pénztárosként maradhatok 12. hétig munkában?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom és tervezzük a babát. Egyszer már sikerült a baba, akkor szóltam bent a munkahelyen és úgy volt, hogy a köv. hótol átraknak könnyített munkára, de sajnos... megjött. Aztán mindenkinek el kellett mondani.

Ha ismét sikerül inkább nem szeretném bejelenteni, hogy a magyarázkodást elkerüljem. Vagy menjek ilyen korán táppénzre? Mit szól ehhez majd a doki?


2009. aug. 23. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Én már alig fértem be a pénztár mögé amikor már azt mondták

menjek már táppénzre.

Nem volt könnyebb melóm csináltam mint azelőtt.

2 vetéléssel a hátam mögött!

2009. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ja amúgy a dokid nem szól semmit ,megmondod,hogy már nem bírod a melót vagy szólsz a házidokidnak ,hogy vegyen valamilyen okból 1-2 hétre táposra!
2009. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

A 12. hét még egy kicsit korai, hacsak nem javasolja a doki az előző vetélésed miatt. Én orvosi javaslatra az utolsó 3 hónapban otthon kell, hogy legyek (októbertől), gerincprobléma/ülőmunka miatt, de már előre azon agyalok, hogy mi a francot fogok otthon csinálni. 10 éve dolgozom, alig voltam 1-2 nap betegszabin összesen.

Mindenekelőtt azt kell eldöntened, hogy mi jó neked, meg a babának!!!A táppénz oka lehet stresszes munkahely, nehéz meló, veszélyeztetett terhesség stb. a baba az első!

Ha ezt már eldöntötted, hogy mi jó neked, még mindig mérlegelni kell az anyagiakat, mert azért a fizetés 60 %-a nem éppen elegendő pénz arra, hogy a babának bevásárolj.

2009. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan maradhatsz, hiszen nem álló munkát végzel. Azonban mivel volt már vetélésed, én úgy tudom, hogy azokat a mamákat már elég korán felveszik táppénzre veszélyeztetettség miatt, nehogy ismét elvetéljenek.

Ezt Neked kell eldöntened. Én is multinál dolgoztam, napi 10 óra állás, nem tudtak könnyített munkát adni, ezért én is elmentem táppénzre. Azóta itthon vagyok, pihenek. Pedig nekem nem volt vetélésem. A babóca az első, vigyázni kell rá.

22 km

2009. aug. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Én fizikai munkát végeztem a 8. hónap végéig. Ez alatt értsd, hogy gumicsizmában kellett rohangálnom fél napokat. Nem lett belöle semmi baj. 12 hetesen még egyáltalán nem gond dolgozni.
2009. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nEKEM ÜLNÖM KÉNE 8 ÓRÁT,SIRVA FAKADNÉK! IGY IS KILYUKAD A HÁTAM 10 PERC ÜLÉSTŐL.DE EZT TE ÉRZED,BARÁTNŐM VÉGIG PÉNZTÁRBA ÜLT.
2009. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Munka Törvénykönyvében van a megoldás! Kérd át magad másik munkakörbe, vagy mentsenek fel a munkavégzés alól, csak légy észnél, mert a multi cégek nem hajlandóak a magyar törvényeket betartani. Én is harcolok az enyémmel.


MT 85. § (1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.

(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.

(3) A munkáltató a munkaviszony fennállása alatt megváltozott munkaképességűvé vált munkavállalót köteles - a külön jogszabályban meghatározottak szerint - az állapotának megfelelő munkakörben tovább foglalkoztatni.

(4) Az (1)-(2) bekezdésben foglalt rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet.


A munkáltató köteles adott esetben több munkakör felajánlásával, illetve a munkakörülmények egyéb vonatkozású módosításával s a dolgozó nő terhességével, illetve anyaságával összefüggő és az egészségügyi követelményeken túlmenő körülmények figyelembevételével is messzemenő erőfeszítéseket tenni a dolgozó nő számára elfogadható új munkakör biztosítására. A nőtől pedig együttműködési kötelezettsége alapján elvárható, hogy a neki a fentiek szerint felajánlott, állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakört elfogadja, ha ez körülményeire figyelemmel neki aránytalan sérelmet nem okoz.

2009. aug. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!