Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két héttel ezelőtt voltam...

Két héttel ezelőtt voltam először dokinál,akkor voltam 6 hetes terhes az utolsó menstruáció alapján. Akkor a hüvelyi uh-n csak egy 10 mm-es petezsákot látott. Két hétre rá a petezsák már 16 mm volt de még nem lát benne semmi. Lehet ebből még baba?

Figyelt kérdés

Egy hét múlva kell mennem, a kórházba ahol egy nagyobb felbontású készülékkel megvizsgálnak.

Van még reményem hogy ebből lehet baba?

Vérzésem, barnázgatásom ,görcsöm nincs.

Terhességi tüneteim annál inkább ( szédülés, hányinger, mellfeszülés és érzékenyés, has szúrkálás a méhem körül)


2008. okt. 17. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is volt hasonló esetem,nekem nem lett baba.A petezsák üresen növekedett,nem volt benne baba.A doki azt mondta a szervezetem nem "vette észre" hogy üres a petezsák,azért nem volt hamarabb semmi rossz tünetem.Én hánytam,meg megvoltak a terhességi tünetek.De nálam a 7.héten volt vérzés.Neked most ki kell derülnie hogy mi a helyzet,remélem minden rendben lesz.Egyébként a 8. héttől lehet látni az embriót,úgyhogy van még remény!De nekem könnyebb volt így elviselni hogy nem a babának lett baja,mivel nem is volt baba.Szorítok hogy sikerüljön!

Üdv: 19 hetes kismama

2008. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már 8 hetes vagy.

Sajnos szerintem kicsi az esély arra, hogy kifejlődött a kicsi. Már a 6. héten is egy kis pontot kellett volna látnia a dokinak, a 8. héten pedig már dobognia is kéne a pici szívének.

Viszont előfordulhat, hogy később volt PÉ-d akár 2 héttel is, így most vagy 6 hetes. Akkor viszont még nem gáz, hogy nem látszik semmi. Remélem 2 hét múlva már látni lehet majd a babót!

2008. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is jártam így, csak üres petezsák volt. Mennem kellett hetente UH-ra, hátha lesz benne valami, de sajnos nem lett. Ezért a 8. héten volt egy egészségügyi kaparásom.

Eléggé megviselt, még úgy is, hogy volt már egy kislányom, akkor volt 3 éves. Azóta 9 hónapos a kisfiam is.

Remélem neked minden rendben lesz, szorítok!

2008. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Annyit még tudok hogy a terhesség az aug.31.-e és szept. 2.-a között jött létre. Ha innentől számolok akkor még csak most 6 hetes nem?

Az uh készülékről meg annyit ,hogy az egyik ismerősöm volt rákszűrésen..azzal a hüvelyi uh-va vizsgálták amivel engem is, azt mondta neki a doki hogy minden rendbe,szép minden. Két hét múlva meg kijött neki az értesítő hogy a rákszűrése p2-es de gyulladása van és ezért kezelésre kell mennie. Az uh készülékkel a gyulladást nem kéne látni?

2008. okt. 17. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem a terhesség létrejöttétől számít a terhességi kor, hanem az utolsó menstruáció első napjától. Vagyis 8 hetes vagy, akkor már egyértelműen látszik az embrió, sőt, már kb 2 cm-es a CRL ( ülőmagasság ) A szív pedig a megtermékenyítés napjától számított 21-ik napon már dobog.....


Bár nem szorosan a kérdéshez tartozik, de az ultrahangon nem látszik a gyulladás. Azt meg végképp nem értem, hogy lett P2 a rákszűrés gyulladás mellett, az ugyanis P3 besorolású legjobb tudomásom szerint.

2008. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint szembe kell néznem azzal hogy ez egy elhalt terhesség :-(


Szerintem az hogy p2 azzal nincs baj.

Mert az csak azt mutatja hogy rákos elváltozás nincs...gondolom a gyulladás meg lehet hogy egy "egyszerű" hólyaghurut, attól meg nem lesz P3-as egy rákszűrés,de a kenetből kiderült hogy van gyulladás.

Nekem is volt P2-es a rászűréem és közben volt APV víus amivel kezeltek...

2008. okt. 18. 05:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos ,hogy az útolsó menstruációdat kell alapul venned.Nálam -3 hét volt.Kiderült később estem teherbe .Lehet még nagyon az elején jár a terhességed.Csak pozitívan gondolkodj.
2008. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!