Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 5+3 hetesen megyek orvoshoz...

Ha 5+3 hetesen megyek orvoshoz, akkor még nem lesz szívhang és védőnőhöz sem kell menni?

Figyelt kérdés

Mik lesznek a legelso teendoim, ha egeszséges terhessegem van ( volt boven elozmeny tehat nem tudom mi lesz most)


Már koraterhesen is vannak pl vérvételek?


2017. júl. 5. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Még nem lesz szívhang. 1-2 hét múlva vissza fog hívni a nődoki újabb vizsgálatra.

Ha van már szívhang utána lehet menni majd védőnőhöz.

Ha tényleg voltak előzmények, akkor ráérsz 10-11. hétre időpontot kérni védőnőhöz, utána háziorvoshoz mész aki ad egy vérvételi beutalót.

12. Héten genetikai ultrahang a kötelező.

Nálam így volt legalábbis az első trimeszter.

2017. júl. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első körben nőgyógyász megállapítja az élő terhességet, ultrahanggal igazolja. Utána védőnő ès terhesgondozás.
2017. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben. Eloszor jussunk el a 12.hétig , igazán jó volna végre.:)

Koszonom a segítséget??


Mire számítsak, HA egészséges a terhesség? Petezsák+ szikholyag? Kb mik.a meretek olyankor?

Úgy olvastam 10 mmes petezsáklesz meg szikhólyag.

Utóbbinak számít a mérete? Vagy lesz már?


Koszi.:) bocsánat aggódok, ez a 3. Nekofutás mar kiderült a baj, h mi miatt volt. Most több eséllyel indulunk, már 5 nappal nemvart elott pozitiv volt a teszt es szepen erosodott. Bár 11.dpo óta nem teszteltem.

2017. júl. 5. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Petezsák + szikhólyag lesz, a szikhólyag nem szokott nagyra nőni. Méreteket nem tudom, mert 6. hét előtt nem mentem.


Előttem aránylag jól leírták, csak városonként változnak bizonyos dolgok. Nődoki visszahív majd és akkor, ha élő a terhesség mehetsz bármikor a védőnőhöz a kis könyvért. (én javaslom, hogy majd az első nagy vérvétel után az eredményekkel együtt menj a védőnőhöz)


Ha esetleg pesti vagy szinte biztos, hogy a nődoki fog beutalót írni a vérvételre, nálunk a házidoki kb annyit reagált neki köze nincs az én terhességemhez, ha beteg vagyok vagy TP-re van javaslata a nődokinak akkor menjek hozzá. EKG-t van amelyik házidoki megcsinálja, van amelyik nem. Nekem egészségházba csinálták beutaló nélkül.


Szóval attól függ hol laksz :)


Egyébként nagyon korán mész nődokihoz én megvárnám a 6 hetet, mert így jobban fogsz aggódni, mert egyértelműen csak a következő vizsgálatnál derül ki a helyzet. Ha progi miatt kell menni akkor érdemes magán vérvételre elmenni, aznap megvan az eredmény, és ha gond van akkor irány a doki aki ír fel pótlást. De tény ez a te dolgod, csak ne pánikolj, ha csak petezsákot fog látni :)


Próbálj pozitív lenni. Minden jót és kívánom, hogy végre sikerrel végigvidd a terhességet :)

2017. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia. Koszonom a reszletes információt!:)

Eloszoris nem tehetem meg h később menjek, volt már 2 vetélésem, a progim pont aznapig elég, es megnézi jo helyen van-e mert méhenkivuli volt az utolsó terhességem!

:/


Szívem szerint 7 hetesen mennék, mert igy plusz pénz meg plusz izgulás. De ez is elmúlik, kivárjuk. Lefoglalom magam valahogyan.


Az elso nagy vérvétel miben merul ki? Mármint ki ad beutalót? Kisfalubam élek pesttol eleg messze


Mohácsra járok, de Baja van legkozelebb, a beutalókat háiorvos is megadhatja? Mert a mohacsi csak mohácsra tud adni, azt tudom h itteni hazi orvos nagyon segítőkesz , kedves! Kicsit beképzelt, de rendes asszony.


Miket néznek első körben? Ha jól értelmezem ez a nagy vervétel akk esedékes , amikor már van szívhang!:)


Hú köszi!!!

2017. júl. 5. 20:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Progihoz annyir,hogy most tuszorepedestol szedette, igy ha elfogy megjon. De gondolom tudod.:) szval kénytelen vagyok.:/ :(( annyira jo lenne,ha legalabb 6+5 nél mehetnék
2017. júl. 5. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Háziorvos adhat vérvételre beutalót szívhang észlelése után.

1. vérvétel: hepatitisz és szifilisz szűrés, általános vérkép, vizelet, vércsoport és ellananyag.


Minden jót!

2017. júl. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!