Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges terhesség alatt,...

Lehetséges terhesség alatt, hogy az odafigyelés ellenére sokat hízzon valaki?

Figyelt kérdés

Semmivel sem eszem többet, mint terhesség alatt, de elég durván hízok. Az eredményeim jók, a cukorterhelés után még alacsonyabb volt a vércukorszintem, mint az éhgyomri, vérnyomás is rendben, de elképesztő sokat híztam, mármint a mérleg szerint. Ruhaméret alapján még mindig 36-38-asakat tudok venni, plusz nem is annyira feltűnő, de a kilót nézve szörnyű.

26 hetesen +10-nél tartok.


2017. júl. 11. 15:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, terhesség előtt lett volna.
2017. júl. 11. 15:11
 2/12 anonim ***** válasza:
Én 43 kg-val estem teherbe, ugyan terhessegi cukros voltam, de így még jobban odafigyeltem, hogy mit egyek, rengeteget mozogtam, mégis 71 kg voltam a szülés napján. Szülés utáni nap már csak 59 kg voltam. Vizesedtem. Látható is volt, de rejtetten is, pl csigolyák között stb. Szülés után 3 hónappal már csak 51 kg voltam újra. De pl a gyógytornászom is 25-30 kg-t hízott mindhárom gyerekével és 45 évesen sovány, meg nem mondaná róla senki.
2017. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Szia, először is, ha 36-38-as a méreted, akkor nincs nagy baj. Bár ha még jobban oda akarsz figyelni, akkor esetleg a cukrot váltsd ki eritrittel vagy xillittel, illetve én nem ennék a helyedben kenyeret, tésztát, max néha, de azt is teljes kiőrlésűt. Én még nagyon az elején vagyok, de elég túlsúlyos, félek is, nehogy viziló legyek a végén... nekem az első 20 hétben nem is lenne szabad hiznom...
2017. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ekörül értem el a +10-et. Neked mennyi magzatvized van? Nekem pl sok volt, bár a normális határon belül. De mutatta a doki, hogy milyen nagy a tér a baba körül és hogy ez rendben van, de sok a víz. Az is okozhat plusz kilót.


Másik: Ha rajtad nem látszik, akkor biztosan baba-magzatvíz-lepény-vizesedés van mögötte. Más nem lehet.


Példának okáért: Én is híztam, pedig nem lettem nagy evő. Hogy miért híztam? Mert a terhességgel nem tudtam már futkosni, mozogni ahogy korábban, így lecsökkentek az aktív óráim egy napban. Ez elég volt ahhoz, hogy kerekedjek. De ez "látványos" hízás volt, tehát a ruháimon látszódtak, hogy karban kezdenek feszülni stb.

2017. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is odafigyeltem mégis 13 kilót híztam a 34. hétig, sajnos ott koraszülés lett a vége, de a nagy része víz volt.Úgy vizesedtem, hogy 2 számmal nagyon cipőt kellett vennem.De az egész testem vizesedett, a kezem, a lábam, az arcom.
2017. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Én még csak 21 hetes terhes vagyok, de már +6 kiló összejött az eredeti súlyomat nézve.50 kilóval kezdtem, aztán étvágytalanság és hányás miatt 47-re fogytam. Aztán a 10. hétre az a pár kiló visszajött és most vagyok 56 kiló.

Természetesen én bálnának látom magam már most, de mindenki megnyugtat hogy pedig nem látszik olyan soknak. Amúgy nem eszek sokat és rendszer is van a táplálkozásomban, csak nagyon szorulásos vagyok és sokat puffadok. Gyakorlatilag meg van állva az emésztésem. Gondolom az se tesz jót hogy már nem dolgozom, mert nagyon pörgős munkám volt, pont ezért kaptam eltiltást. Szóval ez így összetevődve jelentős súlygyarapodáshoz vezetett, és hol van még a vége? :) . Hát szerintem ne aggódj ezen, majd a szülés után lemennek a kilók, legalábbis én is ebben bízom :D

Boldog babavárást :)

2017. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség alatt 20 kg- ot híztam, de amint megszültem egy hónap alatt lement. Ahogy írták nagy része víz.

Szerintem ne aggódj az alakod miatt! Egyél mindent mértékkel! Most az a legfontosabb, hogy a bábád egészséges legyen és jól fejlődjön!

A szoptatással is lenennek

2017. júl. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Tehát a szoptatással is lemennek az esetleg felszedett kilók. Nekem mindenki azt mondja, hogy nem is látszik, hogy szültem.

2017. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Én 28 hetet töltöttem. Eddig 8.5-9 kg híztam. Eléggé aggaszt a dolog. Pedig tornázok is. Kenyeret , cukrot sem eszek igazán. Elég aktívnak gondolom magam. Figyelek is túlzottan is szerintem.

Csak ilyenkor azon gondolkodom el mi lenne ha zabálnék??

Én azért észrveszem magamon. A csípőm szélesedett meg.. meg a popóm :(

Mindegy a baba legyen jól. :)

Majd szülés után leadjuk!

2017. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem az 5. hét után abba kellett hagynom a munkát, pedig előtte pörögtem ezerrel. Nem vagyok veszélyeztetett terhes, de annyi minden előjött a terhesség alatt, hogy a nap nagy részét pihenéssel vagyok kénytelen tölteni. Gondolom ez is lehet az oka. Bár mondanom sem kell, hogy van olyan várandós ismerősöm, aki mégegyszer ennyit eszik, mint én, ő sem él mozgalmasabb életet, mégsem hízott ennyit, szóval gondolom azért egy jó nagy adag genetika is van a dologban. Én is látom magamon a hízást, de nem 10-et. Annyira soknak tartom ezt a számot. A 20. hétre 5 kilót híztam és még 5 összejött az elmúlt 6 hétben. Komolyan nem értem :( Na mindegy, ahogy ti is írtátok, majd leadjuk :)

Boldog babavárást mindenkinek :)

2017. júl. 11. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!