Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lehet Hellp...

Szerintetek lehet Hellp szindrómám?

Figyelt kérdés
Az orvosom sajnos csak csütörtökön tud fogadni, de nagyon meg vagyok ijedve, nem tudom hogy elmenjek-e az ügyeletre. Hétvège óta időnként gyomorfájdalmam van, ami hányingerrel, rossz közérzettel is társul. A fájdalom nem erős, de főleg gyomorszáj tájéki. Kicsit kisugárzó is néha. Pont egy hete voltam vérvételen és normális volt a vérnyomásom, a trombocita számom, nem volt fehérje a vizeletemben és a toxémia is negatív lett. Kialakulhatott azóta Hellp? Ahogy a gyomorfájdalom tüneteire ráketesek, mindenhol ezt találom :( köszönöm a segítséget! 25hkm

2017. júl. 11. 06:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha minden kismama akinek faj a gyomra es emelyeg, HELLP szindromas lenne, qrva sokan lennenk! :)


Hanyinger, emelyges, rossz kozerzet lehet:

- rosszat ettel

- az emesztes megvaltozik terhesen

- a baba novekszik es nyomja a gyomorszajat

- valakinel kozepidoben, szakaszosan fordul elo emelyges

- bizonyos etelek okozhatnak ilyet amit terhesen nehezebben toleralsz

- virus is van epp ami hanyingeres

- nagy melegre is reagalhat igy a szervezet


Stb., stb.

Annyi erovel gyomorrakot is diagnosztizalhattal volna magadon.

Elso gyerekemmel majdnem egesz nagyterhes koromban fajt a gyomrom es ha tobbet ettem egy babaadagnal, hanyingerem volt egesz ejjel.

2017. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Terhesen ez meg tök normális dolog. Igaz nekem csak most egy hete jelentkezett, konkrétan egész nap fáj a gyomrom, és hányingerem van... Vérképem jó lett aránylag, nekem sajnos epepangásom van, vakarózok mint valami őrült.


Terhesen úgy szokás mondani minden normális ami nem vérzés, vagy megmoccanni sem bíró nem múló görcsölés :D

Csak, hogy mondjak egy példát... én ügyeleten akkor jártam mikor egyik reggel felkeltem az ágyból és minden lépésnél csillagokat láttam mert belehasított a fájdalom az alhasamba. Konkrétan alig bírtam menni.... Ülve nem volt gond, de ha felálltam és elindultam csillagokat láttam. Erre kórházban semmi gond, csak terhes vagyok XD


Szóval tényleg minden normális :)


Kitartás és boldog babavárást!

37hkm

2017. júl. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a baj, hogy én mindig egyből a legrosszabbra gondolok, sajnos nem vont problémamentes a terhességem. Ha csak a baba miatt van, vagy terhességi tünet, akkor el iselem persze, mert nem erős fájdalom, csak sokszor előjön és aggódom miatta. Gondoltam gyomorsavra is vagy epeproblémára, mert legtöbbször a gyomorszájamnál fáj. Az epepangás neked hogy derült ki?
2017. júl. 11. 10:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem hellp szindrómám volt, úgy hogy csütörtökön minden negativ, szuper jó eredmények, szombaton rosszul lettem, erős gyomortáji fájdalom, hányás, hányinger vért vettek és rá 20 percre már a műtőben voltam.Szóval ne hagyd magad, menj el az ügyeletre, mondd el a panaszod.Inkább potyán vegyenek egyszer vért, és nézzenek paramaminak, mint hogy bajotok legyen.
2017. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2#-es vagyok, nekem az epepangás úgy jött, hogy 30 héten egyik napról a másikra azt vettem észre, hogy non stop vakarózok. Semmi kiütés semmi allergia semmi új vegyszert nem használtam. Tenyerem kézfejem lábam karom hátam és leginkább esténként. Mostani vérvétel bizonyította is, alkalikus foszfatáz szintem a maxmimum duplája. Szerencsére más eredmények jók így csak is epepangás van, amíg nincs epefájdalom nincs gond a viszketést el kell viselni. Bár ez a gyomorfájdalmadnak nem tudható be :)


Az utolsó válaszolót sajnálom, hogy úgy járt, de az se mindegy mennyire fáj az ember gyomra, ha csak zavaró addig nincs gond. Ha olyan, hogy semmit nem tudsz mellette csinálni, mert kifejezetten nagyon fáj akkro biztos lehet gond, de ha nagyon parázol akkro menjél be egy vérvételre. Az a biztos, mert itt nem nagyon tudunk segíteni. Én azt se tudtam, hogy a gyomorfájdalom lehet HELLP. Bár az is fura, hogy minden kismamának van gyomorbaja és rosszulléte, mégse szaladgál mindegyik dokihoz. Szóval nem is tudom. Pedig elég nagy bajt okozhat. Nyilván van különbség a gyomorsav miatti fájdalomnak és a hellp miattinak. Én tuti nem tudnám megkülönböztetni. De már nem szeretnék ezen is aggódni :D


Tényleg, ha nagyon vacakul vagy akkor inkább nézesd meg magad. Bár szerintem fölösleges.Ezért nem jó guglizni :D Én már minden terhes tünetre találtam olyat, hogy én holnap meghalok xD Így nehéz végig viselni a 40 hetet :)


Kitartás! Aztán majd írj végül mi lett.

2017. júl. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hellp szindrómás válaszoló, neked a vérnyomásod sem volt magas? Illetve folyamatos, erős volt a gyomorfájdalmad? És a betegség kizárásához, melyik értékeket kell megnézetni vérvétel során? Köszönöm!
2017. júl. 11. 11:07
 7/11 anonim ***** válasza:
A hellpes anyuka vagyok.Elviselhetetlen volt a fájdalom és folyamatos, sem ülni, sem állni sem feküdni nem tudtam.Megnézett elöször egy nővér azt mondta gyomorsav, majd egy fiatal doki ő is azt mondta hogy gyomorsav illetve a baba nyomja a méhszájat, a saját orvosomat hívták akinek volt annyi eszr hogy vét vegyen.Egy hónappal előtte magas volt a vérnyomásom, arra kaptam gyógyszert és rendben is voltam teljesen.Akkor sem volt magas mikor rosszul lettem.Pontosan nem tudom, hogy mit néznek ilyenkor a vérben, talán toxopanelt kért az orvos, de ezt nem tudom.Egyébként ilyenkor nem is a gyomor fáj hanem a máj, csak az ember úgy érzi mintha a gyomra fájna, én is úgy éreztem.
2017. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem méhszájat, hanem gyomorszájat, bocsánat az elírásért.
2017. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Irok majd, hogy mi volt!
2017. júl. 11. 14:31
 10/11 A kérdező kommentje:
Tegnap este voltam az ügyeleten, mert erősödött a görcsölés. Megvizsgáltak alaposan, vért is vettek, de minden negativ lett szerencsére, ugyhogy nőgyógyászatilag nincs problémám szerencsére. Most már maga ez az eredmény megnyugtatott és enyhültek a fájdalmaim, de a Doktornő szerint a táplálkozásomon kell változtatnom, mert valami belgyógyászati dolog lehet.
2017. júl. 12. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!