Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Világos barna hajú, sötét...

Világos barna hajú, sötét szemű anya és sötét barna hajú, világos szemű apa. Milyen lehet a gyerek?

Figyelt kérdés

Az anya haja göndör, az apáé egyenes.


Dédszülők között anya oldalán van: kék szem és tejföl szőke haj is, apáén mindenféle barna haj és világos szem (senki sem szőke)


Kíváncsi lennék mi sülhetne ki ebből a jövőben, és szeretnék majd visszanézni, hogy kinek lett igaza :)


2017. júl. 13. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sötétbarna haj valószínűleg (gyerekként lehet világos, későbbre sötétedhet be), és a sötét szemre van a legnagyobb esély, mert az a domináns, de simán lehet kék is ha a nagyszülők között is van. Meg esetleg világos barna, nekem ugyanolyan mint a nagymamámnak volt, pedig anyukámnak iszonyú sötét, és az kellett volna hogy domináljon. Tehát bàrmi lehet, tényleg. De én is imádok ezeken agyalni, és nagyon érdekel engem is hogy majd milyen lesz a mi gyerekünk haj és szemszíne :)
2017. júl. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Apukának különleges a szeme. Drukkolok hogy az enyém ne legyen domináns :)
2017. júl. 13. 20:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy én barna szem, férjem zöld szem. Nálunk anyukámnak van barna szeme, apámnak kék. 4-en vagyunk testvérek, mégis 3 barna szemű és egy kékszemű gyerek lett. Apukámnak volt gyerekként és még kamaszként is tejfelszőke haja, aztán sötétbarna lett!!! Csak a kékszemű öcsémnek lett szőke haja, már 30 éves és még mindig hamuszőke. A férjem-aki zöld szemű- családjában anyja szőke, apja világos barna, anyjának türkiszes, apjának kék szeme van, férjem is szőkés. Én ugye barna szem, barna haj. 4 gyermekünkből 1 zöld, 1 szürkéskék, egy közép és egy sötétbarna szemű gyerek lett és senki nem szőke!!! Ja és anyósom is és férjem is hullámos-göndör haj, senkinek nem göndör a haja! Szerintem a sötétbarna szem a legszebb, én meg azon drukkoltam.
2017. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Férjem szeme heterokróm. Egyszerre kék és zöld. Gyönyörűszép :D


Akkor ezek szerint bármi lehet. Igazából attól félek ha fiam lesz akkor a nagyon hullámos haj miatt csúfolnák.

2017. júl. 13. 21:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Akármilyen. Mármint külsőre.


Nálunk 2 középbarna szülőből 4 szőke gyerek lett. Szürke szemű anya-barna szemű apéból 2 barna, 2 kék szemű gyerek. Szögegyenes hajú anyából, hullámos apából egy hullámos, 3 egyenes hajú gyerek.

Az anyai nagyapa sűrű haját egy fiú örökölte, az apai nagyapa sötétebb -délvidéki- bőrét egy kislány.

Anyai nagyszülők kék szeműek, apaiak világosbarnák. Csak az anyai nagymama volt szőke. A többiek nem sötét, de különböző barnák.

A gyerekek felnőtten is sötétszőkék. És a szülők testvérei is szőkék.

2017. júl. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnél apuka és anyuka is sötétbarna hajú és barna szemű, és mindkét gyerek tejfölszőke, kék szeműek. Nem tudom, hogy a családjukban ki hogy néz ki, de valszeg mind a két gyerek vmelyik nagyszülőre, dédszülőre üthettek.


Nekem a hajam és szemem sötétbarna, mint apámnak, férjemnek haja barna és világító kék szeme. Anyám szőke zöld szemű, az ő szülei is világos szeműek, világosbarna és szőke hajúak. Férjem anyukája és az ő anyukája világosbarna szemű, mindenki más kék vagy zöld szemű világos hajszínnel. Szóval a két család 80%-a világos színezetű, mégis a fiam engem örökölt. Én lettem a domináns.

2017. júl. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezek érdekesek :D


Tényleg,még valami. Bal kezes vagyok. Apuka jobb. Erről van valami tapasztalat?

2017. júl. 14. 07:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám balkezes, apukám jobb. Én is jobbkezes lettem.
2017. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a nagynak olyan a szeme, mint az apukájának, a kicsinek meg olyan a szeme, mint nekem. Mindkettejúknek erős, világos barna hajuk van, mint apukájuknak, de kezd bebarnulni a nagynak már. Úgyhogy ez lutri. 😃
2017. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a 4 gyerekből a legkisebb, fiú, lett balkezes. Mint a két nagypapa, és az apa testvére balkezes.
2017. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!