Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem lesz baja a babámnak?...

Ugye nem lesz baja a babámnak? Olyan bűntudatom van!

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg hogy 14hetes terhes vagyok!!Nem is számítottam rá mert elvileg nem lehet gyerekem!!Már egy éve nem menstruáltam!!Szóval nem tudtam hogy baba van és eddig dohányoztam és a férjemmel élveztük az életet!!Hétvégén bulik és persze alkohol fogyasztása!!Múlthéten mentem rákszűrésre ott közölték hogy terhes vagyok!!Persze azóta rá sem gyújtottam és figyelek mindenre!!De olyan bűntudatom van hogy nem is tudtam a picikémről és így éltem idáig!!Ugye nem lesz baja a picinek??
2010. máj. 21. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok a nem tervezett baba, és olyankor mindenki "bűnben" él amig meg nem tudja hogy terhes.Emiatt nem legyen lelkiismeret furdalásod, mert attol sokkal inkáb baja lehet hogy stresszelsz.Nyugodj meg semmi baja nem lesz a picinek.

Gratulálok hogy azóta viszont odafigyelsz, és a picihez.

Jó egészséget nektek.

2010. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem lesz ;) Vagyis nem ijesztgetlek, csak ne stresszelj! Nem ijesztgetlek, de tudom ugye hogy az számít alegjobban hogy születés/terhesség előtt mennyi cigizik és iszik az anya? Ha túl sokat iszik a mensije is rendszeretlen, szal nem tesz jót. Nem ijesztgetlek, de ezt nem lehet előre megmondani, de az a lényeg hogy mostmár vigyázol rá.
2010. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
előző vagyok, a baba egészségének számít hogy a petesejtek milyen állapotban vannak, károsodhat ám ettől...
2010. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Nem dohányoztam sokat!(napi 5szál)és inni is csak buliban és max 1-2pohárral!!de akkor is!!tudom milyen károsak ezek a picire és nem akarom hogy baja legyen!!!ha már ilyen sokat vártam rá!:)
2010. máj. 21. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom! Ha eddig kitartott a baba, akkor ezután is kifog, csak most már állj le erről a fajta életmódról. :) De gondolom, ez menni fog!

Minden jót, és gratula a babához!!

38 hetes kismama

2010. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

velem ugyanez volt, ugyanezeket csináltam annival kiegészítve, hogy mellette két munkahelyen dolgoztam,12-14 órákat, éjszakak mostam és takarítottam, szóval baromira nem pihentem. Én 8 hetsen tudtam meg, hogy terhes vagyok, máig nem tudom, hogy miért vettem tesztet, amikor nekem is azt mondták, hogy nem lehet gyerekem...

A második lányomat viszont már 5 hetesen tudtam, igaz hogy köztük csak 2 év van, ezért nála nem volt semmi ilyen jellegű gond. Ne aggódj, semmi baja nem lesz a babádnak. A mi gyerekeink nagyon akartak jönni és ez biztos nem véletlen! A nagyobbik lányom 3700 grammal és 53 cm-vel született 10/10-es apgarral a 41. hétre :) AZóta is mindent tankönyv szerint csinál, talán csak a dackorszakot viszi kicsit túlzásba :)))


(Nekem amúgy az első terhességem sokkal felhötlenebbnek tűnt így visszatekintve, akkor úsztunk a boldogságban és élvezetm, hoyg végre nekem is pocakom van. A második is boldog volt, de valahogy annál már reálisabb voltam.)

2010. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm is így volt, mint Te és szép egészséges babája lett.
2010. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia hát.....gratulálni szeretnék a picúrhoz:)teljesen megnyugodhatsz szerintem:) ha dohányoztál is, akkora hatással nem lett a picire (a dohányzástól csak kissebb súlyú lesz a baba) de a tied még nem "hízik" hanem fejlődik:)és ebben nem gátolta az a pár szál!!! én most vagyok 38h kismami és megiszok minden nap majdnem 1 dl minőségi édes vörösbort, nem azért mert ugrálok érte sőt... de vérszegény vagyok gyógyszereket nem akartam és ebben nincs is annyi alkohol:) ! az utolsó vérképem szerint pedig teljesen rendben van minden! úh szerintem ez miatt sem kell aggódnod! örülj a picinek és felhőtlen boldog babavárást:)
2010. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!