Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi pénzt szántatok a babára?

Mennyi pénzt szántatok a babára?

Figyelt kérdés

Az èrdekelne, hogy mikor kiderült hogy babát vártok, volt e megtakarításotok és ha igen, mennyi?


Tehát a gyesen és gyeden kívül volt e pénz?


2017. júl. 15. 08:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Igen volt, kb 3 millió lekötve, 5-600.000 számlán, és a GyED mellett volt még havi 120.000 ami a kiadott lakásom bérleti díja. Plusz ugye a férjem fizetése.
2017. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Kb 1,5mft

Bár az, hogy kinek memnyi pénze volt és mennyit szánt a babára 2 külön dolog

2017. júl. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Semmi megtakarításunk nem volt. 250e és 150e fizetés mellett mindent be tudtunk szerezni. Azóta pedig az összes havi családi pótlékot külön megtakarítási számlára rakok, így minden hónapban nő az összeg. Ja igen, a megtakarítást a 64ezres anyasági támogatással nyitottuk.
2017. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A megtakarítás le volt kötve.

Táppénz volt ( veszélyeztetett terhesség miatt) és a másik fizetése.

Elég sokat szántunk a babára.

2017. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hat van megtakaritasunk persze. De tenyleg egy dolog az, hogy az mennyi meg egy masik, hogy mennyit szánunk a babara.


Most pl épp lakást akarunk cserélni. Mert ez csak ket szobás. Szóval.. A megtakaritasnak lőttek ha találunk erre vevot es találunk új lakást. De a babának attol megveszunk mindent.


Nyilván a férjem dolgozik. Tehát az o keresete lesz a gyed-gyes mellett meg ha tudok bmilyen munkat itthonrol elvegezni, megteszem...

2017. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt félrerakva a babára. Ahogy megtudtuk, hogy terhes vagyok minden hónapban raktunk félre neki.22 hetesen kezdtünk el vásárolni.


Havonta így is elment magándokira 12 ezer plussz magán vérvétel havi 5 ezer (pajzsmirigy gondom és IR-em van) plussz endokrinológus havi 4ezer.


Úgy vélem akinek van pénze havonta kimozdulni otthonról annak lesz pénze a babára is :) De minden esetre könnyebb lenne, ha valaki babát tervez és minden hónapban rak neki félre, mert nem lehet tudni milyen akadályokba problémákba ütközik menet közben. Meg nyilván könnyebb, ha van megtakarítás külön.


Mi házra rakunk félre, de így is jut a mi kis csodánknak akire 7 éve várunk :) (Bár jobb lett volna félre rakni neki is :D )


37hkm

2017. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Pontatlanul fogalmaztam, inkább arra voltam kíváncsi, hogy a fizetéseken kívül volt e megtakarítás mikor kiderült a terhesség.


Mi saját lakásban lakunk, ha minden jól megy decemberben letelik róla a hitel. Egyéb hitelünk nincs.

Van néhány százezer a számlán, de a férjem azt mondja ahhoz nem nyúlhatunk, vegyük úgy hogy az nincs, mert bármikor szükség lehet rá.

A baba témát viszont azért halogatja mert hogy nincs rá elég pénz. Őszerinte még gyűjteni kell egy másik számlára mielőtt jöhet a gyerek. Nem értek ezzel egyett. Persze, jó gyűjtsünk, na de hogy ne is próbálkozzunk a babával az szerintem túlzás.

2017. júl. 15. 11:04
 8/16 A kérdező kommentje:

Szerintem a hitelmentes saját lakás nagy előny. A hitelt amit még decemberig kell fizetni az elég nagy összeg, ha azt januártól nem kell kiperkálni az az összeg ott marad...

Sajnos azt érzem, csak kifogásokat keres. Ráadásul vannak hormon gondok is, melyeket gyógyszerrel próbálok javítani, de valószínű nem lesz könnyű teherbe esni, épp ezért jó lenne elkezdeni próbálkozni élesbe, de nem vevő rá, mert gyűjteni kell...

2017. júl. 15. 11:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Mindig lesz mire költeni. Nyilván ha jon a baba valamirol le kell mondani majd, de az anyagi része sztem rendben van nálatok amennyire leírtad… bár en nem ismerlek benneteket.
2017. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Albérletben lakunk. Volt megtakarítás kicsivel több mint 1 millió. Én táppénzen voltam terhesen, párom fizuja volt még és mindent megvettünk neki újan, a megtakarítás később kocsivásárlásra ment el,mert kettecskén még szívesen buszoztunk,vonatoztunk,de a babával már nem lenne olyan mókás 😂
2017. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!