Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik (benti) kutya mellett...

Scream85 kérdése:

Akik (benti) kutya mellett voltak terhesek, nálatok hogy reagált a kutya a babára?

Figyelt kérdés

- Megérezte hogy van "odabent valaki"?

- Figyelte a baba mozgását a hasatokban?

- Őrizte a hasatokat akár a család többi tagjának közeledésétől? :)

- Mikor szülés után hazamentetek, hogy reagált a babára? Mennyi "érintkezést" engedtek meg neki a babával?


2017. jún. 12. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elso gyereknel meg egyeves kolyokkutya volt, a terhessegnel nem tudom erzekelt-e barmit is, de a babat szerette :) Erdekelte a kis mozgolodo emberke, folyton szagolgatta amikor szamara elerhetobb tavban volt (pl. agyra tettuk a babat es o felagaskodott hozza a mellso ket labaval). Amikor a fiam maszni kezdett, ment utana mindig a kutyus (aki egyebkent egy kislany mopsz), nyalogatta a gyereket.


Most 7 ev telt el, mopszlink mar 8 eves es most vagyok 7 honapos terhes a lanyommal, el nem mozdul mellolem a kutyus :) Folyton oriz, ul mellettem, ejjel a fejem magassagaban fekszik az agy mellett. Biztos szeretni fogja a kislanyt is :) A nagyfiuval mar legjobb baratok, o gondozza, eteti-itatja, a kutya hagyja hogy a fiam betakargassa a meset olvasson neki :)

2017. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33. héten vagyok, és van egy 6 éves labradorunk. A terhességet láthatóan nem veszi észre, vagyis inkább nem reagál rá semmit. Néha mutatom neki a hasam, amikor látszik ahogy mozog a pici, akkor nézi, de szintén nem látok rajta semmi változást. Talán egy kicsit bújósabb lett. Kiváncsi leszek nagyon hogy reagál majd ha hazavisszük a picit. A gyerekeket szereti (a legkisebb, akivel játszott 2 éves volt), de ilyen kisbaba közelében még sose volt.
2017. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érezte, szaglászta a hasat, de ennyi volt. Nem nézte se a mozgását, se nem őrzött.

Mikor hazament nagyon boldog volt, meg lett engedve neki, hogy megszaglássza normálisan, végig csóválta a farkát izgatottan. Mikor pl. kézben volt és a kutya odajött, akkor hagytuk. Amikor elkezdődött a mászós-korszak, akkor a kutya is ott kúszott mellette :) Soha nem volt baj.

2017. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3 éves beagle kutyánk van, ivartalanított szuka.


A terhesség alatt bújósabb volt, de semmi különös. Igazi ölbekutya volt, mindenhova felmehetett, agyban aludt, stb. Több korlátozást is bevezettünk, még a baba születése előtt. Az emeletre a hálókba nem jöhet fel, sem a bútorokra, sem ölbe. Hamar megszokta az új dolgokat, és nem kötötte a baba érkezéséhez.


Amikor hazahoztuk a babát, megszagolgathatta, de nyalogatni nem engedtem. Az ő kis élete nem nagyon változott, minden nap sétál, és minden nap játszom us vele, mint a baba előtt.


Már 4 hónapos a baba. A minap az ölemben volt, nézte a kutyát, a kutya is őt. Aztán a kutyus felállt, kiment a kertbe és behozta a kedvenc játékát, amit megpróbált a fiam kezébe adni. Befogadta a családba 😀

Remelem, nagyon jó barátom lesznek 😀

2017. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

5 éves staffordshire terrierünk van, majdnem 2 éves lányunk.

A terhesség elején többször feküdt úgy mellettem, hogy a hasamra tette a fejét. De védelmezőbb nem lett. Mikor megszületett a lányunk, párom vitt neki haza egy bodyt ami volt a gyereken. Meg volt őrülve úgy szagolta, nagyon érdekelte. Először csak 1-2 percet hagytam neki, hogy szagolgassa, majd lassan egyre többet. Másfél szobás lakásban lakunk, nem nagyon lehet elvonulni, de az első 1-2 hónapban szinte csak evett aludt a baba, így keveset érintkeztek. Biztonsági rácsot raktunk a gyerekszobához, így azért látott hallott minket mindig. Aztán már sokkal bátrabb lettem, és egyre többet érintkeztek. Elválaszthatatlanok. Ahogy nő a lányunk, szerintem​ úgy látja egyre jobban a játszópajtis kisgazdit benne a kutya. Mostmár több hónapja tudja neki rendesen dobni a labdát, ő adja neki a reggelit vacsorát, szól ha elfogyott a vize.

Szóval nagyon jó barátok :)

Ja és mivel strapabíró kutya, nem mondom hogy vele tanult meg járni, de azért sokat kapaszkodott belé, folyton bemászott mellé a kutyaágyba.. :D

2017. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éves rotilány mellé született a kislányom. A terhesség alatt nem változott a viselkedése, mindig is a nyomomban járt.

A babát hatalmas izgalommal fogadta, aki látott már izgatott rotit, tudja, miről beszélek. Majd szétesett, úgy riszálta magát.

Eleinte miatta volt kétemberes feladat az éjszakai szoptatás, mert amint sírni kezdett a baba, teljes erőből ment a bejárati ajtónak. A férjem beengedte az udvartól, benézett a hálószobába, és amikor látta, hogy minden ok, szégyenkezve kiballagott. A rotik nagyon tudják szégyelni magukat.

Kb 1 hét alatt megszokta a dolgot, és átkapcsolt őrző-védőbe. Ha a kicsi napközben aludt, lefeküdt az ajtó elé, és nyüsszögött, amikor felébredt. Alapból a betörőnek is kezet csókolt volna, de ha a kicsivel az udvaron voltunk, nem engedett be senkit, csak ha kimentem az illető elé.

Később együtt kúsztak-másztak, bújkáltak az asztal alatt.

11 éves korában veszítettük el, az egész család megsiratta.

2017. jún. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egy bichon bolognese kutyus, igazából anyukáméknál laktunk 24 hetes korig és az ő kutyájuk, így a további részről nem tudok nyilatkozni. De én semmi változást nem tapasztaltam a kutyussal addig. Annyi talán, hogy ha az ölembe mászott akkor korábban néha a hasamra is feküdt, aztán már nem de azt nem tudom a babát érezte-e vagy csak simán az én reakcióm miatt szokott le róla, de már kb az első harmad végére ezzel már nem volt gond.
2017. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok sajnos ilyen pozitívan nyilatkozni. Egy 3,5 éves bolognese-nk van. Nagyon kis bújos kutyuska volt, úgyhogy nem tudom, hogy feltűnt-e Neki a pocakomba a baba, mert amúgy is mindig mellettem volt. Babának nagyon örült, meg"puszilta", megy oda hozzá, nyalogatja. De az elején engem nagyon került. Sajnos nagyon erőszakos és rosszkedv kutya lett. Szobatiszta, de miután hazahoztuk a Babát állandóan bepisilt, pedig ugyanannyit sétált, mint előtte. Mostanában kezdett el rendeződni a dolog, 7 hónapos múlt a Babám.
2017. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!