Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes leszek vasárna...

16 hetes terhes leszek vasárnap! Elkezdtem óvatosan terhestornázni, a Terhes torna, DVD-re. Egyik oldal fekvéses gyak. Közben tüsszentenem kellett, és vhogy nem jól érintett. A bal oldalam beszúrt hirtelen! Lehet baja a babámnak?

Figyelt kérdés
Utána, el is lalzíztottam magam, simogattam, nem csináltam nagyon tovább, már csak a légzés, relaxációt, de egész este érdekesen néha benyilalgatott..még a hasam ! :( Bajt okozhattam ezzel ? Nagyon aggódom, az ember csak jól akarta érezni magát, kicsit átmozgatnia magát, erre nem kellett volna lehet ? :( Pedig engedték a könnyű mozgást, sétálni is mindig szoktam, gondoltam ma ez lesz a mozgás !Első gyakorlatsorom volt, ugyan,de mértékkel csináltam .... !Lehet baja, a babának, vagy csak a hasfalam húzódott meg, vagy a belek...mert sosem tudom néha, hogy a szélgörcsök szurkálnak, vagy a méhem kezdett megnyúlni, a tornától !Mert kb.olyan egy másodperces nyilalgatás volt, az este folyamán, míg Tv előtt feküdtem, mint mikor a 10.hét körül a méhem nőtt, meg a szalagok feszültek !!Segítsetek, járt már így valaki ?Remélem ennyitől nincs nagy baj..épp tegnap voltam védőnőnél, és minden rendben volt..
2008. okt. 18. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
aggodni nemkell mert nemlesz baj szerintem. deha holnapra sem mulnak akkor mindenképp kérdezd meg a dokid. ha napokig ezt érzed akkor az nemjo. előted valo kérdező vagyok. szerintem nemlesz baj.
2008. okt. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is 16-hetes terhes vagyok én nem tornázom mégis néha nekem is olyan mintha szurkálna a méhem.Ami a terhes tornádat illetti feltétlen beszélj a nődokiddal .Engem letiltott a terhes dvd-ről.Mert állítolag vannak gyakorlatok amik árthatnak a babának.Ha nagyon akarsz tornázni kérj az orvosodtól egy véleményt és inkább járj néha terhes tornára.A védőnő viszont nem biztos ,hogy megtudja állapítani ,hogy minden okés veled .Szerintem egy tornától nem hiszem ,hogy bajotok lenne .Valoszínűleg meghuzodott a hasfalad vagy csak nő a méhed ahogy nekem is.
2008. okt. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem is csak nő a pocid,és azért érzel húzódást.Mindenképpen kérdezd meg a dokid a tornát illetően,és ha azt mondja oké,ne add fel.Válassz másik fajta kismama tornát.Nagyon fontos a mozgás.Helyes,hogy így gondolkozol,egyik nap séta,másik nap torna...Sokkal jobban bírod a terhességet így.Nem lesz vizes-puffadt a tested,nem lesz terhességi diabétesz-székelési problémád/aranyér/,és még sorolhatnám.

A doki a lényeg amit mond,a védőnő nem orvos!!!Sajnos ők nem nagyon értenek a dolgokhoz/tisztelet a kivételnek/.Szia.

2008. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ez a Sote I-es Kilinka jóvoltából, közreműködésével kiadott terhestorna dvd-, jó régi, kiadás, de nagyon jól megmozgat, óvatosan minden részt, és itt szülésznő vezetésével megy a torna,és nem Rubint Réka pörgést kell elképzelni.Nelem unokanővérem küldte ki, emrt sajnos én itt Angliában élek, jelenleg, tehát itt, hogy orvos lásson :(, áhh azt felejtsd el...itt a védőnőm, aki hapi ráadásul, ő az aki itt mindentjóváhagyhat, mert amúgy semmi nem történik :(!

De már nem sokáig kell itt lennünk szerencsére, nov.végén megyünk haza végre...akkor végre jó kezekben leszek már...amúgy meg szerencsére elmúlt a nyilalgatás...szerintem csak a tüsszentésre becsiípődhetett vmi kis rész..volt már ilyen álló helyzetben is néha,hogy ha már tudom tüsszentenem kell, akkor megállok, rákészülök...és simogatom a babát közben, mert őt meg sajnálom, ekkora rázkódásnál, hogy nem tudja mi lehet ez ? :)

Azért köszi a segítségeket !

2008. okt. 18. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!