Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok 17 hetes terhess...

Mit gondoltok 17 hetes terhessegnel 2 kilo hizasnal?

Figyelt kérdés

174 cm vagyok es 58 kiloval kezdtem a terhesseget.


13 hetig nem valtozott a sulyom, es most hirtelen feljott 2 kilo.


Ugyanazokat a ruhakat hordom mint terhesseg elott es nincs meg pocakom, csak egy enyhe kidudorodas a koldom alatti reszen.


A nover aki megmert, es latta hogy 2 kilot hiztam teljesen kiakadt, csivalta a fejet, azt mondta jobb lenne figyelni mennyit hizok, mert a vegen plusz 20 kiloval megyel szulni.


Heti 3-4szer edzek enyhe sulzos edzes, enyhe cardio 30 perc. Plusz heti 1szer joga.


Nem eszek tobbet, es tenyleg nagyon egeszseges az etrendem, sok zoldseg, huvelyes, keves teljes kiorlesu gabona, gyumolcs, es persze sok vizet iszok.


Mit tehetnek meg hogy ne szedjek fel 20 kilot?


Elore is koszonom!


2017. júl. 19. 09:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibakert, telefonrol irok!
2017. júl. 19. 09:45
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Az még nem jutott eszedbe, hogy az a két kiló a baba is lehet? :)

Na meg a magzatvíz, a lepény stb...

Ilyenkor már illik többet is hízni. A két kiló semmi 17 hetesen... Vagy te fogysz és a baba nő, vagy nem tudom... Az ő súlyának is gyarapodnia kell.

2017. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Persze, de a baba meg nincs 200 gramm, es azt mondta nekem a nover hogy 20 hetes korig nem szabad hizni egyatalan...


Tudom hogy hizni fogok kb 10 kilot, de mivel elso baba nem tudom hogy mikortol normalis. Minden terhesseg mas, es mivel a nover mar tobb szaz terhesseget latott, megijesztett hogy jol elhizok a terhessegem vegere ha nem figyelek oda.

2017. júl. 19. 09:50
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki ijeszteget.

Ha nem eszel zsíros cukros dolgokat, akkor semmi gond nem lesz.

Nem is értem miért kell ennyit lovagolni ezen a témán.. Miért paráztat az összes védőnő meg orvos.. Annyira hülyeség. Az emberek fogyókúrába kezdenek meg koplalnak, mert az hiszik sokat híztak. Közben meg a baba nem jut elég tápanyaghoz.

Épp ezért javaslom, hogy ne nagyon figyelj erre. Ne egyél sok cukrot meg hizlaló dolgot, nasikat.

Nekem hamar megugrott a mérleg nyelve, de kiderült, hogy több vizem van mint az átlag. És annak is van súlya. Na meg ha minden igaz, a test is kezdi visszatartani a folyadékot, így benned is több víz van. Sok kicsi sokra megy.


Ha utána olvasol, nagyon sokan híznak úgy 15-20 kilót, hogy nem is esznek mellette. Én sem voltam nagy étkű, nem nasiztam, mégis sokat híztam. Sétálj sokszor, kerüld az egészségtelen nasit és hidd el, jók lesztek :)

Szoptatással úgy is lemegy majd mind :D

2017. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Okes, koszi szepen :)

Dietazni biztos nem fogok, nasizni nem szoktam. Remelem legkozelebb nem ez a nover fogja merni a sulyomat.


Szerintem mindent megteszek hogy egeszseges terhessegem legyen, de nem akarok megszallott lenni a sulyommal.


Majd meglatjuk hogy alakul :)


Koszi megegyszer :)

2017. júl. 19. 10:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

En is most kezdtem el hizni 18hetesen. Baba no miatta (is) van az a plusz suly. Ezen ne parazz. :)



18+3hkm

2017. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ezek a nővérek/orvosok/védőnők.... én azért kaptam ki a 13. Héten mert még mindig valamivel kevesebb kg voltam mint a terhesség elején. Mondták, hogy lassan el kellene kezdeni hízni is. Most a 16.héten még mindig nem híztam, hanem kb a kezdő súlyom érintem alulról, pedig mindent ugyanúgy eszem, csak korábban fekszem=korábban vacsorázom. Szerintem 2 kg nem sok a 18.héten. majdnem fél idővel vagy. Ha 20.hétig még 1-2 felkúszik, a következő 20 hétre még mindig "megmarad" kb 6kg ami felmehet és így összesen is 10 kg plussznál leszel. Ami viszont teljesen jó.
2017. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, azért mondta, mert hirtelen ment fel a 2 kiló, eddig meg semmi. Azért mondta, hogy figyelj oda, ne menjen fel ezután hetente 2 kiló.
2017. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is azerr mondta, de nem valtoztattam semmit az eletvitelemen, azert nem ertem.


A felsoroltakon (sport, egeszeges taplalkozas) kivul mit tehetnek meg? 160 grammos szenhidrat dieta? Mas nem jut eszembe.

2017. júl. 19. 13:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem, ne aggódj, minden ok. :)

Csináld így tovább, normális a súlygyarapodás. Nő a baba, nő a melled, termelődik a magzatvíz, stb. Innentől kezdenek gyarapodni a babák.

2017. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!