Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés előtt mikor...

Cukorterhelés előtt mikor szabad enni és mit?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a cukorterhelésem.Délutàn 15:30-kor.Mit és meddig ajánlatos előtte enni?Vizet szabad inni?27hkm

2017. júl. 19. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Cukorterhelés délután? o.O

Én ilyet nem hallottam még. Nekem mindig kora reggel, reggeli előtt volt, és akkor előző este 6 után nem lehetett enni, éjfél után pedig inni sem.

2017. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A cukorterhelésnek mindenképp reggel kell lennie akkor kap az ember pontos értéket. Ez nagyon fura, hogy neked miért délután.. ilyenről még sose hallottam. Pont az lenne a lényege, hogy éh gyomorral hogyan reagál benned minden a cukor hatására. Egyébként vizet sokat szabad előtte inni, a 2 óra alatt jobb szeretik, ha nem isznak, de van ahol engedik, de érdemes minimálisra csökkenteni. Mozogni se nagyon szabad, hiszen mozgás hatására csökken a cukor. Bár ezt is mindenhol másképp kezelik.


Egy dolog ami biztos, hogy cukorterhelés kora reggel éhgyomorral. Szóval valami nálad nem stimmel.. kérdezz rá újra a dokidnál, vagy ha magánba akartál menni és direkt későre kértél időpontot akkor gyorsan változtasd meg.


Minden jót és jó eredményt kívánok majd :)

2017. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Valóban furcsa, biztosan nem nézted félre az időpontot? Vérvételt eddig bármilyen kórházban csak reggeli órákban láttam, a cukorterhet meg pláne, azokkal szokták kezdeni a várakozás miatt...

Normális esetben egyébként hogyha reggel fél7re mész vérvételre, akkor 6 után enni, éjfél után inni tilos (még vizet is!). Előtte ehetsz rendesen, bár nyilván nem érdemes aznapra időzíteni a nehéz, szénhidráttal tömött kajákat. :) De diétázni nem kell.

Ha valóban jó az időpont (de szerintem kérdezz rá még egyszer), akkor ezeket az időpontokat váltsd át, 8-10 órával előtte ne egyél már, 3-4 órával előre pedig már ne is igyál.

2017. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt reggel kéne csinálni. Hogy jött ilyen időpont? Biztos? Ha igen, kérdezd meg őket, hogy mégis hogy? Én is reggel mentem, nekem azt mondták, hogy reggel vizet ihatok, már csak azért is, hogy jöjjön a vérem, de semmi egyebet nem.
2017. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Németországban élünk.Azt mondtàk legutóbb,hogy a következő ultrahang alkalmával lesz a cukorterhelés is.Igen én kértem az időpontot délutánra,hogy a párom is jönni tudjon velem.Hmmm nem ertem :(
2017. júl. 19. 15:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor szóljál oda, hogy hányig ehetsz előtte.
2017. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon furcsa, egy telefont megérne. Egyébként a kérdésedre válaszolva: Az enyém reggel 7-kor volt, és egy 3/4 pomelót vacsoráztam előtte (este 8 körül), mert szeretem és viszonylag laktató. Reggel ittam vizet, azt szabad csak.
2017. júl. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na hát én most voltam bent rákérdezni és azt a meglepő választ kaptam,hogy nyugodtan ehetek és írhatok előtte bármit nem probléma...délután kiderül
2017. júl. 20. 11:24
 9/12 A kérdező kommentje:
*Ihatok
2017. júl. 20. 11:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyilván ez is eltér, melyik országban hogy csinálják.
2017. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!