Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy a 24-28....

Létezik olyan, hogy a 24-28. heti terheléses vércukorvizsgálat közben inni sem szabad?

Figyelt kérdés
Most kaptam azt az infót onnan, ahova terhesgondozásra járok, hogy a vizsgálat közben enni, inni és mozogni sem szabad a vérvételek között. Természetesen nem megyek bele, hogy vizet sem ihassak. Volt valaki már ilyen helyen ahol a vízivást sem engedik? Meg lehet ezt tenni egy 3.trimeszterben lévő kismamával? Van egy 5 évesem, amikor anno vele vizsgálták a cukromat, annyi vizet ihattam a terheléses alatt, amennyi tetszett.
2017. jún. 15. 19:29
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
84%

enni nem lehet, vizet inni szabad, mozogni nem ajánlott de nem hiszem, h bezárnának.


pisilni.. na azt nem lehetett nekem.

2017. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg vizet sem lehet inni, mert ha több víz van a gyomrodban, mint az a 2 deci, amivel megiszod a cukrot, már módosul a cukor felszívódása. És testmozgás hatására is.

Szerintem azért abba senki sem hal bele, hogy 2-3 órán át nem iszik ébredés után.

2017. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk sem lehet. Diabetologus szakorvos így kéri a cukor felszívódása miatt. Én terhességi cukros voltam, hetente két hetente kellett próbareggelizős vérvételre mennem. Oda is éhgyomorral és ivás nélkül kellett menni. Majd reggeli, mellé víz és utána egy óráig megint semmi mozgás, innivaló. Túléltem. Senki nem fog kényszeríteni. A ti erdeketek, hogy betartsd a szabályokat.
2017. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%
Én csak korlátozásról hallottam. Elvileg a túl sok folyadék csökkenti a vércukorszintet, nem véletlen, hogy tömény cukros dolgok fogyasztása után annyira szomjasak vagyunk. Szóval hallottam olyan helyről, ahol csak minimális vízivást javasoltak de hogy egyáltalán ne lehessen nyáron melegben 2 órán keresztül pár korty vizet meginni??? Nekem ez furcsa és kínzás kategória.
2017. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
81%
Létezik.
2017. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
58%

Bírd már ki. Ha meg nem akkor ne menj el a vizsgálatra.

Hidd el...senkinek semmi baja nem lett még attól hogy 2 óran keresztül nem ivott...még egy 3.trimeszterben levő kismamának sem és neked sem lesz.

Igen...én is kibirtam...mielőtt meg valaki abba kapaszkodna, hogx nem tudom mit beszélek.

2017. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a vicc, hogy ez egy magánintézmény. Bolond leszek azért még fizetni is, hogy 2 óráig ne mehessek wc-re és ne ihassak. Szívesen összehányom a csili-vili rendelőjüket mert már a szimpla vérvételek után is rosszul vagyok, az előző terhelésesem után is a hányás kerülgetett. Szóval muszáj innom, wc nélkül pedig nem bírom ki, ezt már az orvosommal is közöltem, hogy gyakorlatilag nem megyek olyan helyre mióta terhes vagyok, ahol nincs belátható közelségben wc. Szóval ha ennyire retardáltak, keresek másik labort. Pl ahova a - valódi diabétesz gyanús - barátnőm ment (nem terhes) mert neki még mondták is, hogy igyon vizet a vérvételek között.
2017. jún. 15. 20:06
 8/40 anonim ***** válasza:
65%
Tedd. Max fals eredményt kapsz. Tilos enni és inni is minden normális helyen meg mászkálni is. Természetesen pisilni lehet ha kell.
2017. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
57%
A víz leviszi a vércukrot és így előfordulhat, hogy a valósnál jobb eredményt látnak és kezeletlenül marad a diabétesz. De tedd, amit jónak látsz. Rajtad kívül senkit nem fog érdekelni, ha fogyi lesz a gyereked, mert nem bírsz ki két órát ivás nélkül.
2017. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
:D Azért túlozni felesleges. Ahol megengedik a vízivást 30+ fokban pontosan tudják, hogy ettől nem lesz "fogyi" a gyerek. Ismerős anyukák se hallottak még ilyenről, hogy ne lehessen 2-3 dl vizet meginni 2 vérvétel között. Nem 2 litert, ami behígítja a vért, hanem annyit, hogy ne a földről szedjenek össze. Ja, senkinek sem lett fogyatékos gyereke, de azért kösz a "jókívánságot"
2017. jún. 15. 20:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!