Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Megrázott az áram,...

SOS! Megrázott az áram, nagyon félek!?

Figyelt kérdés

Lassan szülni fogok, pár napom van hátra ha minden jól megy. Az előbb mikor a telefonomat akartam levenni a töltőről, ahogy megfogtam..ilyen rezgő/bizsergő érzés volt. Még most is érzem, ahogy bizsereg a jobb kezem. Mennyi áram lehet ilyenkor a telefonban, lehet baja a babának?


Konnektorba van dugva egy hosszabító és abba a töltő. Fogalmam sincs számít-e, de arról se hogy hogy rázhatott meg, de azóta is fáj a kezem. Olvastam egyszer egy kínai nőről, akit a telefonja rázott halálra, ez ihlezze a kérdést.


Szóval összefoglalva: érdemes bemenni az ügyeletre?


2017. júl. 23. 17:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még, hogy víz volt a számban, nem tudom számít e.
2017. júl. 23. 17:09
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Azért nézzen rád egy orvos mindenképpen szerintem. De nem hiszem, hogy bármi bajod lenne ettől.

Nekem is volt hasonló, bár nem terhesen, fél óra alatt el is múlt ez az érzés és nem lett tőle bajom.

2017. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
104/64/78, amilyen egyébként is szokott lenni a vérnyomásom. Be és kimeneti pontot nem látok, de mindenesetre rendesen lezsibbad a kezem, csak a kezem a karom mem,még most múlik csak a fájdalom.
2017. júl. 23. 17:13
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors és hasznos választ!

Tényleg volt ilyen? Megmondom őszintén, szt hittem csak halucináltam. Mennyire értesz hozzá, szerinted ez mitől volt?

2017. júl. 23. 17:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha olyan áramütés ért volna, ami nagy bajt okoz, akkor nem itt írnál a gyakorin, hanem sokkal nagyobb tragédia történt volna. Leginkább az orvost én amiatt mondanám, hogy nézzenek egy EKG-t.

És hogy mitől lehetett? Lehet hogy rossz a konnektor, vagy a telefonod, vagy a töltője sérült. Oda most ne dugj be semmit és mindenképpen nézesd meg a konnektort egy villanyszerelővel, ha ott nincs hiba, akkor a telefonodat, töltővel együtt meg vidd szervízbe.

2017. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a telefonról húztad le a kábelt (és nem a töltőt a konnektorból) akkor ott kb. 5V lehetett...


A többi csak pszichés-sokk.

2017. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tehát egyik sem. Hanem maga a telefon rázott meg, ahigyr hozzáértem. Még nem értem a kábelhez. Erre a statikus áramosságra is gondoltam.


Egyébként felhívtam közben az ügyeletet. Ők is azt mondták, hogy abban nagyon kevés van és akár statikus is lehetett. Ha esetleg fájna a fejem vagy szédülnék menjek be. De ettől 100%, hogy nem lesz bajunk. Nyugodjak meg, ha nem akarok még szülni. :D

Itt is köszönöm a válaszokat.

2017. júl. 23. 17:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Ettol nem lesz bajod.


Csak peldanak, egyszer engem ugy megrazott az aram a munkahelyen, hogy konkretan 3 metert hatradobott, repultem a levegoben. Es ettol sem lett semmi bajom.

2017. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!