Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan abbahagyása,...

Utrogestan abbahagyása, hogyan csökkentsem?

Figyelt kérdés

Barnázás miatt irták fel a 6. héten.

azóta 2x1-et szedek, viszont a dokim nem mondta, hogy csökkentve kell abbahagyni, mit javasolnátok?

Külföldön élek, viszont mikor a barnázás volt Magyarországon voltam ott irták fel ezt a gyogyszert, itt az itteni dokik meg csak pislognak, hogy miert is kaptam ezt a gyogyszert ha ez az első terhességem.. valamiert Angliaban nem nagyon értik minek az Utrogestan, pedig el lett magyarázva, hogy mi történt a 6. héten.



2017. júl. 25. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Duphastont szedtem, 3*1-et. Úgy csináltam, hogy a 12. hétig szedtem a normál adagot, aztán 2-3 naponta csökkentettem fél szemmel, hogy nagyon fokozatosan vontam csak meg. (Nekem sem mondták, hogy csináljam, mindkét terhességben így hagytam abba, nem is volt pecsételés a leálláskor.)


Én a 2*1-et úgy csökkenteném, hogy a betöltött 12. hét után megnézném mennyi van még. Először az estit csökkenteném fél szemre 4-5 napig, aztán a reggelit fél szemre 4-5 napig, aztán a nap közepén szednék felet, amíg tart. Ezt a három szakaszt kb. arányosra csinálnám a maradék tabletták számától függően. A lényeg, hogy ne hirtelen épüljön le, hanem 10-14 nap alatt.

2017. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár én 3x2-t szedtem, de úgy csökkentettem, hogy először 2x2 5 napig, majd 2x1 5 napig, majd 1x1 5 napig. És ha esetleg még marad, akkor minden második nap 1 golyó, amíg el nem fogy :) én a 16. hétig használtam, sajnos a 12. héten amikor megpróbáltam leállni vele, visszajött a barnázás, ugyhogy mondta a dokim hogy folytassam a 16. hétig, addigra tuti minden rendben lesz. Rendben is lett, azóta már 20. hetesek vagyunk :)
2017. júl. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem doki úgy mondta, hogy 4 naponta felezni kell. Én nem mertem, így inkább 3 naponta egy szemmel kevesebbet szedtem. 2x2 szem utrot és 1x1 szem progesterone exeltist szedtem.


Egy a lényeg, hogy fokozatosan hagyd abba. De nem lesz gond, mert amit gyógyszerrel bevisz a kismama az elenyésző a mellett, amennyit a méhlepény termel. Mégis azért hirtelen leállni nem szabad vele.


Boldog babavárást és minden jót :)


39hkm

2017. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2017. júl. 25. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!