Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vasat kellene szednem?

Vasat kellene szednem?

Figyelt kérdés

Vörösvérsejt 3.9

Hemoglobin 119

Hematokrit 0.36

Vas 14.3


Az orvosom mikor megnézte a labor eredményeimet annyit mondott, hogy remek, minden jó. A terhesvitaminomban van 15 mg vas. Most megnézte a védőnő is a labor eredményeimet és közölte, hogy mivel a vörösvérsejt 3.9 ezért szerves vasat kell szednem, mert más úgy se jó, és az orvosom azért nem mondta, mert az orvosok azok nem foglalkoznak ezzel. Más értéket nem nézett meg.

Az orvosom nyaral, nem tudom megkérdezni, több mint 2 hét múlva megyek hozzá legközelebb, nem igazán tudom mit csináljak.

Mással szedettek vasat ilyen eredmények mellett? Nekem fura, hogy az orvosom teljesen elégedett, a védőnő meg rámparancsolt, meg ilyet mond, hogy az orvos ezzel nem foglalkozik.


2017. júl. 25. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Valóban nem ártana némi vasat szedned pluszban, de ha az orvos nem mondta, akkor nyugodtan körbe nézhetsz az interneten, hogy milyen ételekben van vas és abból fogyassz többet. Gondolom ez még nem olyan alacsony érték, hogy pluszban vasat kéne szedned, lehet azért nem mondta az orvos.

De ha legközelebb mész hozzá, ahogy írod, 2 hét múlva, akkor kérdezz rá az orvosodnál.

2017. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mondtam a védőnőnek, hogy azért nem fogok szorulást kapni, mert ezt ő így kitalálta. Majd, ha az orvos mondja. Ennyiben maradtunk. Nem tudom hány hetes vagy és mikor aktuális a legközelebbi vérvételed, nekem mikor belekezdett a védőnő, akkor 23 hetes voltam, két hét múlva amúgy is mentem vérvételre, ott ki is jött, hogy semmi gond nincs. Később is zaklatott mindenfélével, én mindig azzal kezdtem a választ, hogy "az orvos" vagy "a doktor úr". Egy idő után vette a lapot. Biztos van, amelyik hasznos, de azért némelyik nagyon túlbuzgó is tud lenni és felülbírálgatja az orvosokat is...
2017. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Azért a vas nagyon is fontos, ha valakinek szorulása van másik fajtát kell keresni.


22. héttől mondta a dokim mindegy milyen vas, de napi kettő. Szükséges, mert, ha a vérkép jó is, de még is az alacsony határhoz van közel a baba vérszegényen születhet. Nem játék azért ez. Lehet vas pezsgőtablettázni is az se csinál szorulást. Nekem a tescoban kapható vastabletta vált be, a béres vitaltól viszont szorulásom lett.


39hkm

2017. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fontos, ha az orvos az eredményeid alapján azt mondja. Azért, ha jó a vérkép, akkor vinni be a vasat, mint az állat, az se normális, az ilyeneket túl is lehet tolni.
2017. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!