Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Németül várandóssággal,...

Németül várandóssággal, szüléssel kapcsolatos kifejezéseket tudtok? Esetleg oldalt ahol magam is össze gyűjthetem?

Figyelt kérdés

Németországban élünk, és sok küzdelem után végre babát várok, természetesen én is tele vagyok aggodalmakkal, és nehéz, hogy nem tudok az orvosommal beszélni. Olyan kifejezéseket tudtok nekem mondani amik a várandósággal, és a szüléssel kapcsolatosak?


Előre is köszönöm!


2017. júl. 26. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is Németországban élek és tavaly februárban született meg a fiunk és most várjuk nyár végére a lányunkat is. Eleinte nekem is nehéz volt megtanulni a terhesgondozáshoz számomra szükséges szókincset és férjem nem mindig tudott velem jönni.

Én vettem 2 könyvet és azokat olvasgattam minden nap (saját könyvbe irogatni is tudsz magadnak és kiszótárazni a dolgokat), beiratkoztunk szülésfelkészítő tanfolyamra stb.

Most így itt kiragadni a témában kifejezéseket ... hmm...nem is tudnám hol kezdjem.

Interneten pl nézegetheted az [link] oldalát. Feliratkozhatsz a hipp.de, pampers.de, a dm.de glückskind oldalán hírlevelekre és ők rendszeresen küldenek a terhesség különböző szakaszainál cikkeket, és persze ajándékcsomagokat és termékmintákat is.

Merrefelélaksz No-n belül amúgy? Írhatsz privátban ...

2017. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan melyik szavak érdekelnek?Egyszerübb lenne segiteni ha irnál párat...én 38hetes terhes vagyok szintén Németországban élünk,talán segithetek :)
2017. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok kedves kérdező mint te nagy küzdelmek árán most vagyok mar 14 hetes 😍Szinten németben :) merre fele laktok ? Mi Hamburg mellett ! Esetleg ti?
2017. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok igaz meg nem vagyok terhes de rajta vagyunk. Ès mi is itt lakunk nèmetbe mi itt Aachen ha van kedvetek akkor szivesen irok :)
2017. júl. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Mi München alatt lakunk kb 50 km re. Hát főleg a szülés és azt követő időszakra gondoltam.mert most meg eljár velem a férjem de ott nem lesz mindig mellettem :(
2017. júl. 28. 08:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Gebärmutterhals-méhnyak Schleimpropf-nyákdugó

Gebärmuttermund-méhjszáj Eisen-vas (terhesség alatt

fontos)

Fruchtwasser-magzatvíz

Hirtelen ennyi jutott eszembe

2017. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!