Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nincs a babával gond,...

Ugye nincs a babával gond, ezek a együtt járnak a várandóssággal? (Kicsit megijedtem)

Figyelt kérdés

Első baba, tehát elég tapasztalatlan vagyok még ezen a téren. :) Hála Istennek eddig szinte soha nem voltam rosszul, nálam ezek a tipikus tünetek, hogy hányinger, szédülés, émelygés, szagoktól való undor ... stb. kimaradt. Viszont ez már a második hajnal volt, hogy arra keltem fel, hogy a jobb oldali petefészkemnél iszonyatosan nyilal, vagyis inkább ilyen húzódó, feszítő érzés és legszívesebben ordítottam volna. Ez leginkább olyankor van ha éppen egyik oldalamról a másikra fordulok. Fogalmam sincs mitől lehet, de például tegnap hajnalban majdnem el is ájultam. Utána pedig ma hajnalban volt olyan fura "mindjárt megjön" érzésem ... Nem görcsölök vagy ilyesmi, csak hihetetlenül feszít. Nem is véreztem. Ma reggel is úgy keltem, hogy hihetetlenül szaporán ver a szívem és rosszul is vagyok. Ja és az orrom is minden reggel véres, nem vérzik csak véres. Tudom, hogy ezek közül a legtöbb tünet normális de engem ez a feszítő érzés zavar. Azt hozzátenném, hogy mindkét alkalommal miután lejöttem és pisiltem, enyhült vagy teljesen elmúlt. Mi okozhatja ezt és miért csak éjszaka avagy hajnalban kezd el fájni?

22 hetes kismama


2011. ápr. 20. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem árt néha a terhességen túlnézni. Lehet talán vakbél... Beszélj egy belgyógyásszal. Nekem pl a derekam fájt és azt mondták, normális. Semmi nem mulasztotta el és csak este jelentkezett. Aztán öt héttel a szülés után epeműtét. És a belgyógyász azt kérdezte, miért nem nézték meg az epémet erre a panaszra. Hát miért? Mert terhes vagyok és akkor minden "normális". Szóval szerintem beszélj egy belgyógyásszal. Legfeljebb semmi sem lesz.
2011. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vakbél? A vakbél lázzal is jár meg nem csak pár percig tartó fájdalommal ... A párom öccsének volt vakbélműtétje, láttam hogyan szenvedett előtte, azért hála Istennek én annak a fájdalomnak a közelében sem vagyok. Most megyek a háziorvosomhoz a héten, hogy csinálja meg a belgyógyászati vizsgálatot és majd megemlítem Neki! Remélem nincsen semmi gond, mindenesetre.
2011. ápr. 20. 09:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja csak mondtam valamit. Nem értek hozzá (vakbél-e vagy sem). Csak azt szerettem volna mondani, hogy néha nem árt túlnézni a dolgokon. Mint mondjuk az én esetemben is jól jött volna. Talán a háziorvos ad beutalót. Szerintem egy beszélgetés is sokat segítene. Én sürgősséggel kerültem kórházba, mert besárgultam a harmadik héten (még jó, hogy nem a terhesség alatt. Ezért nem tudom, hogy simán hogy jutsz el belgyógyászhoz, de gondolom beutalóval.
2011. ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetni akarlak, lehet, hogy semmi gond. De egy kivizsgálás ártani épp nem árt.
2011. ápr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pedig megijedtem, ilyenre nem gondoltam volna :D
2011. ápr. 20. 09:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, feszülnek, nyúlnak a méhtartó szalagok, nemsokára nappal is fogod ezeket a tüneteket tapasztalni, amikor egy-egy hosszabb ülésből hirtelen állnál fel. Ez teljesen természetes, a terhesség velejárója, egyre többször érzed, elmúlni akkor fognak, ha kint lesz már a baba. Gondolj csak bele, egyre több hely kell neki, egyre nagyobb a súlya, neki is és a tartozékoknak is, ez pedig nem működhet nyom nélkül. Reggel még a hólyagod is tele van, ezt nyomja a baba, ha üres, kevesebb helyet foglal, azért jobb pisilés után.

2 gyerekem van, az elsőnél én is rohantam a dokimhoz, de megnyomott egy pontot, kérdezte, ohgy itt fáj-e, akkor csillagokat láttam, majd elmagyarázta, hogy a legnagyobb, legerősebb méhtartó szalag tapadási pontja van ott.

2011. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen,nekem is a szalagokat mondták.
2011. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azért elmennék a dokihoz! Nem azon a pár ezen forinton múlik és te is megnyugszol!
2011. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem par hete ugyanez van,12hkm
2011. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!