Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki vérgigítóval szúrja/szúrta...

Aki vérgigítóval szúrja/szúrta magát terhesség alatt válaszolna néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Hajnalban már kiírtam egy hasonló kérdést, de nem hozza fel, így most ismételten kiírom.(ha ti látjátok elnézést kérek az újbóli kiírásért)


A következő terhességem alatt biztosan szúrnom kell majd magam vérhígítóval és a sortársak tapasztalata érdekelne.Orvos addig nem mond részleteket amíg terhes nem leszek, én pedig már most fel szeretnék készülni amennyire lehet.A terhesség hanyadik hetétől kell használni/használtátok/használjátok?Meddig? Milyen fajtát használtatok/használtok?Mennyibe került egy hónapra?Volt-e valamilyen mellékhatása? 


Köszönöm, ha válaszoddal segítesz!😊



2017. aug. 1. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nem tudom milyen súlyos a problémàd,ami miatt szurnod kell magad?Nekem pl csak elég egy szem gyógyszer rá naponta!16héttől szedem,fel írja a hàziorvos,így nincs 200 ft havonta :).Azt hiszen a harmadik trimeszterben màr nem kell szedjem .Egyébként nekem előző terhességi súlyos toxemia miatt kell.
2017. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Clexant szúrtam (mint kiderült orvosi hiba miatt feleslegesen). Mellékhatás nem volt, de sajnos a vérhigító miatt program császár kellett, mert így nem lehet spontán szülni.
2017. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Clexane-t szúrok én is, a 13.hét óta, de a doki már a 7.héttől felírta, nem mertem akkor még,volt ismerősöm akinek hematóma lett tőle sajnos.

2es válaszoló megkérdezhetem hogy miért csak császár lehet clexane mellett? Nekem nem mondta a dokim hogy csak úgy szülhetek, anyum is természetes úton szülte tesóm clexane mellett.

2017. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és szülés utàn hat hétig kell szurnom, utána újra hematológiára megyek, megnézik hogy gyógyszert kell e szednem vagy elhagyhatom a vérhígítókat. A clexane amúgy 3ezer ft körül van havonta ha van orvosi javaslatod hogy miért kell, ha nincs akkor 10ezer ft.
2017. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokatHellp szindróma alakult ki az első terhessegem alatt, ami miatt koraszülött lett a babám.33. hétre született életmentő császárral.A Hellp szindróma a toxémia súlyosabb változata, amikot már a máj és az egész keringés elkezd leállni.Több dokival is beszéltem, mindegyik biztosra mondta, hogy majd szúrnom kell, de egyelőre igazából csak ennyit tudok.Aspirin protectet kell majd még szednem.
2017. aug. 1. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Fraxiparinet szúrtam pozitív teszttől szülés utáni hatodik hétig. Természetes hüvelyi szülésem volt, nálam fel sem merült a császár. Mellékhatás nem volt.
2017. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert ha otthon indul be a szülés és netán vérzés van, elvérzünk mire beérünk.
2017. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem aps miatt kell clexane. Teherbeesés előtt már hónapokkal szedtem az Aspirin Protectet. Pozitív teszt napjától szúrom a clexant. 5 héttől kezdve volt 3-4 naponta barna pecsétem, majd 7 és 11 hetesen hematóma miatt vérzés. Kb a 9 héten az asprint abba hagytam, azt mondta az orvos hogy az a durvább... 8-as clexannal kezdtem, de a vérzések miatt levették 4-esre. Talán a 28 héten emelik, de nem biztos, folyamatosan ellenőrzik a vérképem. Jelenleg 19 hetes vagyok.
2017. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy 3 hónap után már csak dobozdíjat kb 300Ft-ot kell fizetni. Addig 90%-os támogatásra írják fel, az ára attól függ, hogy hányas adagot kell használnod. Erről a neten tudsz tájékozódni.
2017. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!