Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sport várandóság alatt?

Sport várandóság alatt?

Figyelt kérdés

Szisztok :)

15. hétben vagyok már. A várandóság előtt heti 1x-2x eljártam futni, viszont az első trimeszterbe szörnyű rosszul létek miatt nem tudtam. Az lenne a kérdésem, hogy ha újra elkezdeném szerintetek mennyire lenne megterhelő vagy veszélyes a kicsire?

Volt aki futni járt a második trimeszterbe?

Köszönöm előre a válaszokat :)


2017. aug. 3. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes a sport, de pont a futást hanyagolnám a helyedben, annyi minden mást lehet helyette sportolni.
2017. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Futni nem lehet a rázkódás miatt! Keress más sportot, pl. úszás, jóga, kismamatorna.
2017. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor más sport után nézek :)

Köszönöm a válaszokat

2017. aug. 3. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

Akkor az én nőgyógyászom bizonyára hülye, mert ő nem tud arról, hogy a "rázkódás" miatt nem lehet futni. Akkor az mit rázkódik, aki zumbára jár? Gyakorlatilag mindent csinálhatsz, amit előtte csináltál, ha előtte nem futottál volna és most kitalálnád, hogy hirtelen elkezded, az nem lenne ajánlatos.

Mondjuk itt olyanokat is lehet olvasni, hogy úristen a medencébe is csak térdig menjél, holott az úszás is kifejezetten ajánlott mozgás a kismamáknak, mert kíméletes és a gerincnek ízületeknek is extra jót tesz, miközben leveszi róluk a terhelést...

2017. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha problémamentes a terhességed, és jól vagy, miért ne futhatnál, főleg, ha úgy érzed, hogy jólesik?

Az ember érzi, hogy mennyi az elég, mi az ami belefér, mi az, ami már meghaladja az erejét. Gondolom nem most szeretnél rekordokat döntögetni.

Én is babát várok, bár kicsit előrébb tartok mint te, de járok kondiba. Nem olyan intenzitással, mint a terhességem előtt, de azért csinálom, mert semmi nem indokolja, hogy tespedjek - vérnyomásom, szívem, baba állapota, én közérzetem, stb. tök rendben van, nem tiltotta meg az orvosom sem.

2017. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!