Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 35. héten levett streptococc...

A 35. héten levett streptococcus b eredmenyemet tudná valaki értelmezni?

Figyelt kérdés

Tenyésztéssel Streptococcus agalactiae

Csíraszám Rezisztencia vizsgálat eredménye

Érz. MIC [µg/ml]

Ampicillin E -

Amoxicillin/clav.sav E -

Penicillin E -

Clindamycin R -

Levofloxacin E -

Moxifloxacin E -

Clarithromycin R -

Piperacillin/Tazobac E -

Amoxicillin E -

Azithromycin R -

Cefazolin E -



Gomba nem tenyészett ki.

A béta-hemolizáló Streptococcus/A,B,C,F,G csoportú/ érzékeny Penicillinre, így érzékeny szinte minden béta-laktámra: Ampicillinre,Amoxicillinre,Piperacillin-tazobactamra , I-II. generációs Cephalosporinokra (pl. Cefuroxim), Ceftriaxonra, Cefepimre, és a Carbapenemekre is . (CAVE: kivétel a csak Gram-negatívokra ható Aztreonam! )


sajnos csak így tudtam leírni és szerintetek ez poz. vagy neg.?Ma megyek a dokimhoz csak addig is kiváncsi lennék hátha volt valakinek ilyen.


2017. aug. 9. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Az eredményedet nem tudom kibogozni, nekem érthető volt a leletem. Nekem streptococcus B volt a 36. héten. Antibiotikumot kaptam, azután Gynoflor krémet kellett 1x használni. Ennyi volt az egész tképpen.
2017. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pozitív. E jelzéssel, hogy melyik antibiotikum jó rá, R, hogy melyikre rezisztens.
2017. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!