Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki nem eszik többet várandósan, mint előtte és mégis sokat hízik? Stresszeltek amiatt, hogy mit mutat a mérleg?

Figyelt kérdés
Kb 5 hetente megyek a védőnőhöz, közben inkább nem is mérem magam és mindig meglep, mit mutat a mérleg. Ugyanolyan adagokat eszem, mint terhesség előtt, próbálok odafigyelni mindenre, soha nem voltam az a típus, aki két szelet kenyérrel kezdi a napot, ez most sem változott. De ennek ellenére a mérleg nagyon rosszat mutat. Annyi a változás csak az eddigiekhez képest, hogy alig mozoghatok, mert fáj, keményedik a hasam, régen pedig egész nap pörögtem, tettem-vettem. A védőnő szerint rendben vagyok, mert az a többlet eléggé eloszlik a testemen a magasságom miatt, plusz vizesedek is, de engem nagyon zavar. Volt vagy van valaki még így?
2017. aug. 23. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Inkabb a tukornek hiszek. Egy sima merleg nem erdekel. Negyven kg nak nezek ki de vagyok 50 :) a tukor a lenyeg es h elegedett legyel :)
2017. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Amugymeg ha megszulsz lemegy legalabb a fele.. foleg ha vizesedsz is.:)


En fogyassal kezdtem konnyen beszelek mert plusz 2 kgal jottem haza korhazbol (plusz 5 kgval mentem be)

De latom rokonokon h a nagyja szulessel lemegy masik fele szoptatásnál :)

2017. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy tükör szerint nem mondanám magam annyinak, mint amennyi vagyok és mások is ugyanezt mondják.
2017. aug. 23. 11:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze. A vizesedés miatt is többet mutat. Szerintem ne aggódj emiatt. Majd lemegy a szülés után.

Ha eleve oda kell figyelni magadra, mert lehetnek problémák, akkor szerintem ne stresszeld magad ilyennel, hogy éppen hány kiló vagy. Mert ez is árthat.

Azért az egészségetek sokkal fontosabb, mint hogy éppen mit mutat a mérleg. Nem hagytad el magad, nem zabálsz. Ennyit tudsz tenni. Ezt megtetted. Úgyhogy ne aggódj.

2017. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

1. Terhesseg 30kg de szules utan lefogytam vussza 47kg-ra

2. Terhesse 20kg ugy h cukros lettem tehat szamolni kellett mit eszek (ch zsir stb)

Szoval en se zabaltam megis hiztam.

A dokim azt mindta azert mert eleve nagyon sovany vagyok.

Most a 3. Terhesseg kivancsi vagyok mennyit hizok.

Szoval en a levegotol is de csak terhesen egyebkent soha nem tudok hizni.

2017. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Hízás vagy súlygyarapodás?
2017. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Én sem eszem többet, még is hízok. AZért ebbe a pici súlya plusz a méhlepény súlya keményen belejátszik. Plusz egyre nő a súlya, idővel pedig folyton duplázza a súlyát a pici. Amúgy szerintem a túl nagy vékonyság se jó a picinek, nincs mit elszívnia a mamának. Terhességem előtt 90 kiló voltam, nagyon dundi, a baba fogantatása után valamivel irtó rosszul lettem, 16 kilót lefogytam, szerencse, hogy előtte olyan kis dundi voltam, volt miből szívnia tápanyagot a picinek. Azóta 5-6 kilót híztam vissza (29 hetes kismama).
2017. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Elöször is jó lenne tudni, mennyi idös terhes vagy, és eddig mennyivel lettél nehezebb.


Másodszor ha ugyanannyit eszel, de sokkal kevesebet mozogsz, akkor böven kalóriatöbbletben vagy, azaz jogos a hízás.


Harmadszor ha nem súlygyarapodás, hanem vízfelhalmozódás, akkor az orvossal kell beszélni, mert ez igen veszélyes lehet.


De egy normál terhesség esetén egy egészséges, a tehrbeesés elött normál súlyú nönél 10-14 kg közti súlynövekedés érték van rendben, efölött már fölösleges minden plusz kiló.

2017. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos engem is zavar az alakom, de ezzel majd a baba születése után foglalkozok, a pici mellett nem szabad koplalni. Egyébként rugdos is, ha nem kap enni. :)))
2017. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem voltam hízékony, bármit ehettem, nem látszott rajtam :D ehhez képest most 39 hetes vagyok, a napokban szülök (azt se bánnám ha már ma :) és 17 kg-ot hiztam, ami számomra is meglepő, mert nem látszik rajtam. Azért jobb szeretném ha szülés után 2-3 hónappal újra 50-et mutatna a mérleg :D egyébként nekem a 22-24. hét után kezdődött a súlynövekedés.
2017. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!