Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha ezt mondom a dokinak?

Baj ha ezt mondom a dokinak?

Figyelt kérdés

Az elobb teszteltem pozitívat aminek nagyon örülök , viszont mensim az nem támpont mivel hol meg van hol nincs van amikor csak pecsételgetes rendes vérzés helyett!


Na most mivel adott hogy melyik együttletbol fogant es tudom hogy egyszer voltunk együtt az elmúlt egy hónapban ami 18 napja volt (tehat aug.6) pontosan , amikor megyek dokihoz akkor mondhatom azt hogy az utolsó mensim mondjuk július 21. Volt ? Igy akkor pontosabban meg tudja állapítani a terhességi koromat !


Vagy mar ilyen korai szakaszban mensi dátuma nélkül is meg tudja állapítani pontosan ?



Nyilván időközben korrigáljak majd ultrahang alapján de engem most sz érdekel ha az ismert fogantatás alapján belovok neki egy dátumot azzal nem okozók bajt ugye ?

Vagyis nem vezetem félre ezzel ! Hiszen o maga is hozza adna azt a plusz ket hetet , nem?


Vagy inkább bízzam a dokira ? Es mondjam meg neki hogy nem menstrualok ?


Az okom az hogy annak idején amikor voltam nala ezzel a bajommal ugy éreztem hogy gyógyszerrel le akar tudni ... Irt fel gyógyszert , amit en nem szedtem be ... Tehat nem akarom hogy az legyen hogy beszól vagy nem tudom hogy miért nem vettem be a gyógyszert amit felírt ! (Amugy rendes doki .... Nincs bajom vele ... Csak en a gyógyszer szedés ellen vagyok es csak akkor szedem be ha nagyon muszáj )


Válaszokat előre is köszönöm !


2017. aug. 26. 05:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Érdemesebb megmondani az igazat.

Be meg ne szóljon, végül is te döntöd el, hogy beveszed a gyógyszert vagy nem. Bár nem tudom, akkor milyen megoldást vártál a korrigálására.

2017. aug. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerettem volna ha elküld kivizsgálásra (amit kertem is tőle ) de nem kuldott hanem le tudott egy recepttel 3 perc alatt !

Az helyett hogy megkereste volna a háttérben meghúzódó okokat es az alapján kezdte volna meg a kezelést !

Ezért nem vettem be a gyógyszert ... Mondván hogx meg jön majd a mensim ha megjön ... Aztan ennyi !

Ez az eset 3 hónapja volt ... Tehat nem régen !

2017. aug. 26. 06:08
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat egyébként ! 😉
2017. aug. 26. 06:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan elmondhatod, hogy rendszertelen a mensid, de mivel csak egy alkalom johet szoba, igy kb tudod, hogy hany hetes terhes vagy. Pontosan ugye te sem tudhatod, hoszen abbol az egy alkalombol foganhatott akar aznap is a baba, de napokkal kesobb is, mert a spermiumok par napot vigan kibirnak odabent.

Ugyis elkuld az orvos uh-ra hamar (vagy megcsinalja o, ha van a rendeloben) es ha nem tul fiatal a terhesseg es mar van embrio, akkor a meretebol mar akkor is latszani fog kb a terhessegi kor, a 12. het kornyeken uh-n pedig pontositani szoktak.

Annyit tennek a helyedben, hogyha nincs panaszod, amigel gyorsan kell orvoshoz menni, akkor megvarnam a hlyedben a 7 hetes kort (az altalad feltetelezett fogantatas plusz 5 het), akkor mar merhetonek kell lennie az embrionak es szivmukodes is kell, hogy legyen, azaz egesz jol megallapithato a terhesseg kora. Korabban petezsak meretebol szinten csak tippelni lehet, de az nem ad annyira pontos eredmenyt.

2017. aug. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Melegen ajánlom hogy keress másik orvost!

Alap, hogy meglegyen a bizalom. Nagyon megszívhatod, ha olyat választasz, akinek nem mersz elmondani mindent. Értsd: a terhességed is rámehet.

2017. aug. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Utolsóval értek egyet. Miért jàrsz olyan orvoshoz akiben nem bízol? Miért nem mentél màr 3 hónapja addig orvosról orvosra amíg valaki nem vizsgàlt ki rendesen?

Egy orvosnak el kell merni mondani bàrmit.pl én pl az 5. héten pecsételtem. A doki nem kezdett el okokat keresni azonnal felírta a hormonpótlàst, mert a legrosszabb eshetőséget vette figyelembe. Te nem szednéd be egy ilyen helyzetben, mert nem ismered a vérzés valódi okàt?

A méretek alapjàn majd kikalkulàljàk a baba koràt nem feltétlenül szükséges a pontos mensziidőpont. Én 6+2 naposan voltam először orvosnàl, de a méretek alapjàn 7 hetes volt a pici. Majd a következő UH-on mond nekem biztosat az orvos.

2017. aug. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én elmondanám, hogy hogy működik nálad ez a menstruálás! Én az első babánál nem tudtam utolsó menstruációt mondani, mert mindig össze-vissza jön meg és volt párszor amikor elfelejtettem felírni, pont az utolsónál is... mondta, hogy mondjam meg kb hogy mikor lehetett meg, mondtam egy dátumot de akkor viszont biztosan nem volt meg! Végig azt a dátumot használták, nem korrigáltak, 8 nappal a kiírás előtt szültem végül
2017. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy jártam, hogy pont nem írtam fel az utolsó vérzés időpontját, viszont tudtam, hogy melyik volt az az egyetlen egy nap ,amikor védekezés nélkül együtt voltunk. Nem hitte el az orvos, hogy tudom melyik nap voltunk együtt, csak azért is a vérzésemet kellett volna mondanom. Annyit tudtam, hogy jóval félidő után voltunk együtt, tehát a tényleges kor sokkal fiatalabb, mint ami vérzés szerint lenne. Találomra bemondtam egy dátumot végül, és végig azzal számoltak...

Másodszorra tudtam az utolsó vérzést, de ahhoz képest a 24. napon voltunk együtt, szintén egyetlen alkalommal. Elmondtam a vérzés dátumát, de ekkor már a korai uh-kat figyelembe vették szerencsére, tehát nincs 10 nap eltérés a tényleges és a vérzés szerinti kor között. Ami ugye nem mindegy, hiszen esetleg koraszülöttnek veszik, mikor nem is az, vagy megindítják, holott még nem léptem túl a valódi terminust.

2017. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek mondjuk ne menj vissza ahhoz aki magasról tett rád eddig is...

Új orvosnak meg elmondanám, h mi a szitu a vérzéssel, h kaptál bogyót és nem szedted be, azt nem is muszáj említeni

2017. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ ...igazatok van .... Hülye lennék ha hozza mennek vissza !


Keresek egy uj dokit es annak elmondom hogy mi a szitu velem . Köszönöm szépen a válaszokat !

Nem kockáztatok mert fontos a babám élete ... Az ultrahang majd be lovi a szülés dátumát !


Köszi nektek mégegyszer !

2017. aug. 26. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!