Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem szedek semmi vitamint...

Ha nem szedek semmi vitamint csak folsavat, akkor mennyi a napi elegendő gyümölcs és zöldség bevitel?

Figyelt kérdés
Mondjuk hány alma, narancs, stb...
2008. okt. 20. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a mai gyümölcsökben, zöldségekben amit külföldről hoznak be,(attól is függ honnan veszed), alacsonyabb a vitamintartalom, mint a hagyományos termesztési technológiával természtett gyümölcsökben. Ilyen Mo-on már alig van esetleg a piacon az öreg néninél, talán. Külföldön nagyon hamar megérik, nincs ideje annyi vitaminnak kumulálódnia. A magzatvédő vitamin pedig minden olyan vitamint és ásványi anyagot tökéletes mennyiségben tartalmaz. Nagyon válzozatosan kellene ahhoz étkezni, hogy miden vitaminból és ásványi anyagból tudj magadhoz venni.
2008. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani. A terhesvitaminokban nem csak olyan vitaminok vannak, amiket gyümölcsökkel, zöldségekkel lehet pótolni.

Én legalább a Hipp Natalt innám, az természetes, és benne van a napi ajánlott vitaminbevitel.

2008. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nos én sem szedek sok vitamint.a terhességem elején a hipp natalt ittam,de azt se minden nap.figyeltem mit eszek, iszok.Rengeteg zöldség,gyömölcsöt ettem,és amikor ugy éreztem az az napi vitamin nem elég,akkor ittam a vitamin italból.28 hetesen a babán nagyobb mint kéne neki.és mivel genetikai szűrésen is voltam,semmi baja nincs.A sógórnő se szedett vitamint,és 3800gr babót szült,aki tök egészséges.Nem vagyok vitamin tabi ellenes,de szerintem,és a dokik többsége szerint is felesleges.Persze most,hogy kevesebb az igazi gyümölcs,zöldség, igy én is fogok vitamin szedni, vagy inni,de nem minden nap az is biztos.sajna nem fogsz olyan választ kapni aki eggyértelműen ez vagy az ellen voksol.én a babám miatt ittam,és iszok is hipp natalt,de fontosnak nem tartom.Boldog babavárást.
2008. okt. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem fogok semmi szintetikus vitamint beszedni (gravida, elevit és társai), azért kérdeztem, hogy mik a tapasztalatok, javaslatok. Utánanézek a hipp natalnak, esetleg azt megiszom, de semmi több. Az orvosom is teljesen terhesvitamin-ellenes, csak a napi zöldség, gyümölcs bevitelt nem kérdeztem tőle.

Mindenkinek boldog babavárást!

2008. okt. 20. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak zöldséget és gyümölcsöt kell enni ahhoz, hogy mindent megkapjon a szervezetetek, hanem elég sok húsfélét, halat, tejterméket.

Ha ezt a megoldást választod és valóban a tökéletességre törekszel, akkor javaslom egy táplálkozási tanácsadó rendszeres felkeresését, aki napi szinten belövi, hogy mit mikor és milyen mennyiségben kell fogyasztanod a legjobb eredmény eléréséhez.

Ennyi erővel speciel a védőoltást is elhagyhatnád majd a babánál. Azt sem éppen a kerekerdő közepében álló ampullafáról szüretelték az ősszel. SZINTETIKUS. Pfuj.

2008. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!